luciano pavarotti

italyan tenor abimiz. adamda ciger vardır sevgili tıbbiyeliler

en sevdiğim https://www.youtube.com/watch?v=gb-b3lsgefa
james brown desen bir yandan orkestra bir yandan pavarotti abimizin girişi falan off off

bbc music magazine; nisan 1998'de, bosna'ya yardım konserlerinde söylediği şu sözleri yayınlanmıstır. ''ben politikacı değilim, ben bir müzisyenim. insanların keyiflerini yerine getirecek ve onları yeniden hayata döndürecek bir yer verme telaşındayım. birinin ruhunu canlandırmak zorundaysanız, ona o ruhu verin. o zaman her şeyi yapmış olursunuz „
—luciano pavarotti

kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/luciano_pavarotti
the three tenors olarak bilinen opera sanatçılarından biri. konserleri büyük ilgi görmüş ve seyir zevki yüksek konserler düzenleyerek operayı geniş kitlelere ulaştırmışlardır. diğer ikisi jose carreras ve placido domingo. bir örnek:
https://m.youtube.com/watch?v=8zKPVxkPIW4
gece gece akıllara düşmüştür.o yanık sesi ve baba göbeğiyle "atam tutam" diye bir bağırır gözlerden iki damla yaş süzülür.bir gün beni devlet başkanı seçerseniz söz bu adamı parası neyse getirip bol isotlu çiğköftenin yoğrulduğu bir ortamda bozlak söyletip gazel okutturacağım.bence bu adam italyan ellerinde harcanmıştır.devletin bu adama sahip çıkması gerekirdi. neyse buraya bırakıyorum üstad bize bi "atam tutam" desin.(önemli not: bu mesaj platonik bi dünyada yazılmıştır güneş sistemine bağlı dünya gezegeninde adamın öldüğünü biliyorum.kendimin başkan olamayacagını da biliyorum.ama işte ya tutarsa..)

içerik kuralları - iletişim