lucy

çok büyük beklentiyle gidip hayal kırıklığıyla çıktığım filmdir.
hatta keşke beğenmediğimiz filmlerde bilet fiyatını geri ödeseler diye düşündürmüştür yani öyle kötüdür.
beynimizin % 100' ünü kullanabilseydik neler olurdu konusunu işleyen film. bu kadar güzel bir konuyla nasıl bu kadar kötü bir film yapılabilir sorusunun cevabıdır. açıkçası ben scarlett johansson ve morgan freeman'ı görünce girdim filme ama filmin baştan sona hikayesi, morgan freeman'ı alırsak gerisi yalan kafasındaki castı, sürekli saçma boşluk hissi veren sahneleri ve olabilecek en saçma şekilde bağlana(maya)n sonu ile film tam bir hayal kırıklığıydı. filme dair tek güzel şeyse görselliği ya da ben sinemada seyretttiğimden bana öyle gelmişti.
---spoiler---
o değil de sonunda kadının usb' ye dönüşmesi nedir allah aşkına? bu nasıl bir senaryodur, bunu yazanlar ne yemiş ne içmiş de böyle bir kafa yapmış? gerçekten ilginç.
---spoiler---
beynimizin sınırlarını zorlasak ve azami kapasiteyle çalıştırsak ne olurduya cevap arayan film.
daha önce limitless da aynı konuyu işlemişti fakat limitless’daki eksik bence kişinin zekası arttıkça isteklerinin değişmemesi, yapması gereken ilk iş olan zekasını kalıcı hale getirmeyi düşünememesiydi.
lucy başlangıcı daha iyi yapmıştı limitless’a göre çünkü; kademeli artan bir zekayı belli bir yerden sonra kendini daha zeki bir forma dönüştürmek için kullanmayı akıl etmişti.
şu anda bize imkansız gelen düşünce ile maddeleri etkileyebilme işini konuya dahil etmişti.
buraya kadar çok beğenmiştim ki sonunda malum ‘usb’ faciası ile mahvoldu film.
bir fıstık'ın başrol oynadığı film.
en az 5 kere izleyip her defasında sonu daha iyi olabilirdi dediğim bir film.
aslında herkesin bolca yaptığı beyni tam kapasitede kullanma geyiğini perdede görmek ilgi çekici gelmişti başlarda. ama yok ya film nereden tutsan elinde kalıyor. morgan freeman bile o bilge havayı koruyamamış. ana karakter aşırı güzel olduğu için de olabilir. sıradan bir insanın başına geldiği hissini vermeyince yakalayamıyor izleyiciyi.
son sahne ile hayal kırıklığı yaşatan filmdir.
bu kadarda saçmalanmaz dedirtir.

içerik kuralları - iletişim