lupus

immün sistemin kendi doku ve organlarını hedef alarak savaştığı, kronik inflamatuar bir hastalıktır. ayrica (bkz: house m.d)
joker karttir. bir hastalik hem her seye benzeyip hem hicbir seye benzemiyorsa lupus deyip gecin.

komitelerde hayat kurtarir heheh.
imza: onluk giyen non-tipci
yazdıklarını beğeniyle okuduğum içtenlikle yazan doğal bir yazar. duygusal biri anladığım kadarıyla. duyguları, düşünceleri kendine has. görmeden kendime yakın hissettiğim yazarlardan.
yazarımızın hayat -çevresindeki insanlar- bu aralar çok üstüne geliyor belli ki, yazılarında hüzün var. duygusal olması da tetikliyor gibi bu durumu. kafa dağıtacak eylemlerde bulunması naçizane tavsiyem ki bence gerçekte çok da eğlenceli bir insan, neşeli olduğu zamanlardaki mizahı beni güldürüyor. tıp zor, intörnlük daha zor, tus stresi hayli zor. insanlar da zaten çok yoruyor kimi zaman. ama geçecek ve güzel günler gelecek.
ilk nick6 yazımdır hayırlı uğurlu olsun*

tanım: akut nekrotizan vaskülitle karakterize, vücuttaki her organı dokuyu tutabilen bir otoimmün hastalık. immün kompleks birikimiyle oluşur ve tip3 hipersensitivite reaksiyonudur.

(bkz:malar rash)
(bkz:sle)
(bkz:vaskülit)
hastalarinda cd19+ cd24hi cd38hi fenotipli il10+ regulator b hucrelerinin, diger otoimmun hastaliklarla karsilastirildiginda cok daha az il10 sentezledigi, ayrica cd80 ekspresyonu da dusuk oldugu, bu yuzden cd4+ cd25- helper t supresyonu (ozellikle ifn-gamma+ ve tnf-alfa+ helper t hucreler) yaptigi bilinen hastalik.

daha turkcesi su: lupus (sle) hastalarinin regulator b hucreleri, inflamatuvar t hucrelerini supress edemiyor diger otoimmun hastaliklardaki regulator b hucrelerle karsilastirildiginda. bunun da sebebi hem sitokin uzerinden hem fiziksel kontakt uzerinden yetersiz olmasidir.
tıpta her taşın altından çıkabilen hastalık. bir de bunun bakteri versiyonu var, e.coli.
zavalli dr foreman'in her defasinda ismini telaffuz ettigi ve her defasinda house tarafindan soyledigine pisman edildigi hastalik. wow kelime oyunu sorusu gibi oldu.
tüm entrilerini silmiş birinci nesil yazar.

insan kıyamaz, nasıl eli gitti ki silmeye.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim