lupus

bir yazar. yaşı 25, hayat tecrübesi yaşından küçük ama dünyanın yükü omuzlarında gibi geliyor ona, halbuki alakası yok. daha hiçbir dert görmüşlüğü yok.
onu kimse fanusa koymadı, ama o kendi kendini kapattı bir kutuya hayatı boyunca, şimdi en küçük dertte tasada yıkılacakmış gibi çatırdaması bundan.
40 yaşında psikiyatri polikliniğinden nefrolojiye sevk edilmiş kadın hasta profili. bu hastaları sıklıkla romatoloji, nefroloji, psikiyatri, göğüs hastalıkları, cildiye gibi birbirinden bağımsız birçok poliklinikte görebilirsiniz. tanısı kolay, tedavisi zor hastalık. nereyi tutacağı bilinmez. emin eller rahatlıkla lupus tanısı koyarken bazen nonspesifik tutulumlardan dolayı tanı güçleşebilir.
(bkz:lupus psikozu)
tıpta her taşın altından çıkabilen hastalık. bir de bunun bakteri versiyonu var, e.coli.
tanışmayı çok istediğim sözlük yazarlarındandır kendisi.dersle ilgili yaşadığı sancıları ben de çekiyorum.yazılarını okurken bunu derinden hissediyorum.keşke onu tanısaydım ve hadi arkadaşım sıkma canını deyip teselli edebilseydim diyorum.çünkü anlıyorum onu.yolu açık olsun.umarım tusu başarıyla kazanır..
zavalli dr foreman'in her defasinda ismini telaffuz ettigi ve her defasinda house tarafindan soyledigine pisman edildigi hastalik. wow kelime oyunu sorusu gibi oldu.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim