malign sözlü arkadaşı

haftalar öncesinden çalışmaya başladınız, facebook'tan sınava çalıştığınızla ilgili durumlar paylaştınız, çalıştığınız yerleri unuttunuz, arada birkaç dizi bitirdiniz, uykusuz kaldınız, çıkmışları ezberlediniz ve büyük gün geldi çattı. "sözlü var olum napıcaz?"
sözlü grupları açıklanır. dolapta durmaktan ütüsü bozulmuş önlük giyilip hocanın odasının kapısı önünde beklemeye başlanır. bir fısıltı dolaşır o an. "hoca malign değilmiş." bir oh çekersin ama dikkat etmen gereken biri daha var tıbbiyeli. o da malign sözlü arkadaşı.
bu arkadaş grup halinde yapılan sözlülerde kendisinin sorularını bilip üstüne senin bilemediklerini de bilerek senin gruptaki en düşük notu almanı garantilemekte yahut hiçbirşey bilemeyip üstüne ters laflar etmekte ve şalterleri atan hocanın size grup indirimi yapmasını sağlamaktadır.
işin kötü tarafı üç beş numara yakınında olan bu arkadaşla okul hayatında grupça yapılan her sözlüye girecek olmandır.
sen hocaya cevap verirken dahi yandan yandan soruya atlayan arkadaştır.

ulan hoca soruyu bana sormuş, cevabını da biliyorum, dilim döndüğüce anlatmaya çalışıyorum, kız oradan salça oldu ya bana?! bana?? az dur, hoca sırayla üçümüze de soracak demek istedim ama ortamı bozmak istemedim.

halbuse taa sınav sabahı bu kişi geldi bana dedi ki, hoca konu seçtirip onu anlattırıyomuş, şu konuyu ben seçsem olur mu, sen seçme dedi. konu da stajın en kek konusu. herkes onu seçmek istemiş sınavda zaten adfg
kız zaten gram bi şey bilmiyor. ben de küçük staj olmasına rağmen iyi çalışmışım, tamam bana uyar dedim.
kaldı ki benim seçtiğimi öbürü seçemez gibi bi şey de olmadı sınavda. ben orta halli bir konu seçtim, bu benim elemana konu seçtirmedi hoca, öbürü de o kek konuyu seçti.

şimdi ben daha kızla bu olayı konuşmadım. belli yani, hep beraber giricez sözlülere, bir dahaki sınavda aynı piçliği yapmasın diye konuşucam bi ara.

ulan yanındakinin sorusuna atlanır mı be, hem de soruya cevap verirken :(
%90 sorunuza atlayan arkadaştır. heyecanımı strese döndüren bu arkadaş en temel bilmesi gereken patofizyolojiyi bilememiş fakat yine de sorusuna atlamayan benim gibi bir arkadaşla sözlüye girmeye hak kazanmıştır. evet bu karaktersizliktir ve çözümü var mı bilemiyorum. ha bir de bunlar kendisini çok iyi zannediyorlar. hoca bana öyle bir soru sordu ki diyor. sana ne sordu allahasen olayın temeli o. zaten sözlüde vakaya yaklaşan ben üzerine gelinip hedef tahtası olan ben...
soruyu boş verin hoca bana şunu say geç dedi bu arkadaş ben ağzımı açmadan hocam ben sayıp geçeyim dedi. arkadaş sözlüde belli oluyormuş. uzak durmam gerekenler listesine ekledim seni canım.
“arkadaşının sorusuna neden atlıyorsun sen?” diyen muhteşem hocalar tarafından yıkılan insan tipi.

içerik kuralları - iletişim