manisada habire zehirlenen askerler

etken de rota virüsü çıksaymış ironik olurdu ne güzel.(yanlış anlaşılmasın durumun absürtlüğüne dikkat çekmeye çalıştım yoksa askerlerimizin 3.defa zehirlenmiş olması gerçekten can sıkıcı)
bugün yeniden olmuştur. gerekirse karantinaya alın,başka ilden getirin yemekleri da nasıl durmadan bozuk çıkar bir yemek..teröristten daha çok şehit vereceğiz gıdaya bu gidişle
zehirlenmenin sebebi bulunmadığı için tekrar tekrar zehirlenen askerlerdir. ama sanıyorum bu sefer üstüne gidelecek çünkü sosyal medyada zehirlenen askerlerimizin açıklamaları çok büyük ses getirdi. umarım kayıp vermeyiz ve askerler iyileşir.
askere karşı biyolojik silah kullanmak?? çok ilginç.. şirketin yönetimine askeri operasyon düzenlenmeli.. salmonella eğer doğru ise `cdc` nin sayfasında `biyoterör` etkeni olarak geçiyor..
(bkz: salmonella)
(bkz: enterik ateş)
nasıl zehirlendiği tam olarak açıklanmayan askerler...bir kışla var ve toplamda 731 asker yediği yemekten/içtiği sudan etkileniyor, hem de 4 sefer. ve yemek şirketiyle yapılan ihale 4.kez zehirlenme olayı yaşanınca feshediliyor. gerçekten pes. onlar vatanın evlatları, canı ciğeri. böyle mi sahip çıkıyoruz ailesinden kopup gelmiş aylardır aralıksız zorlu eğitimlerden geçen askerlerimize.. üstelik salmonella ise sıradan bir bakteriyel enfeksiyon demek değil ki bu olay. salmonella demek suyun/gıdanın ciddi kontaminasyonu demek. zehirlenmişseniz 10üzeri 6 kadar bakteriyi aynı anda yüzlerce askere içirmişsiniz demek. nasıl kontamine oldu bir anda acaba sular, salmonella ismini görünce direk biyoterörizm aklıma geldi benim de.. biyoterör ajanlardan b grubuna alınır salmonella. yani ''solunumla bozamıyorsan düzeni(solunumla bulaşanlar a grubu ajanlardır) gıdasına karıştır, toplu yaşanan yerlerde huzuru+sağlığı boz'' amaçlı kullanılan bir ajan. acilen önlem alınmalı. tek önlem şirketin manisa yöneticisini gözaltına alıp şirketle anlaşmayı kesmek olmamalı. askerlerimize geçmiş olsun. umarım bir daha yaşanmaz.
hizmet alım yöntemiyle maliyet düşürmeye çalışılarak sürdürülmeye çalışılan sistemin yanlış olduğunu gözümüze sokan bir diğer hadise.
ordunun işleyişini ihale yöntemiyle yürütmeye kalkmanın bedeli ağır olur, ihale olayı sadece yemekle sınırlı da değil, inşaat işlerinden tutun, peyzaj işlerine kadar ihale ile hizmet alım yöntemiyle hallediliyor, güvenlik ve gizlilik açısından oldukça riskli.

içerik kuralları - iletişim