marketteki ürünü tüketip ambalajını kasadan geçirmek

gorgusuzluktur. parasini vermeden, senin olmayan bir seyi yiyip icmek hirsizliktir. "ama ben parasini veriyoruuummm" romantikligi bu durumu degistirmez.

ha ben yapmiyor muyum, evet yapmiyorum tabi amk. yapsam boyle der miydim *

edit. insan vucudu gunlerce susuz kalmaya yetecek donanimda bir yapi. 5 dakika su icmeden durabilirsiniz. suyu sabunu bahane etmeyin bosuna.

cocugunu iyi egitememis ailelerin sorumlusu da market kasiyeri degildir. vicik vicik her yeri cikolata olmus ambalaji kasiyer cocukcagizlarin ellerine tutusturuyorsunuz, sonra barkod bulacam diye evirip ceviriyorlar, hatta eli avcu bulas bulas bulasik oluyor. kimsenin sumuklu cocugu yuzunden ellerini cikolataya bulamak zorunda degil insanlar.

ayrica ulan ne kadar bencil yaratiklarsiniz ya. cukunuzun keyfine sevismeden once bile "lan ya hpv varsa, ya hiv varsa, ya hastalik kaparsam" diye kirk turlu dusunup elalemin insanina yaladiginiz su sisesini nasil tutturabiliyorsunuz aklim almiyor. ikiyuzluluk boyle birsey iste.
markette ilgili reyondan aldığınız ürün henüz kasada okutulmadığı için hukuken sizin malınız sayılmadığından ilgili eylem suçtur ve gayriahlâkîdir. ürün, ancak kasada okutulduktan sonra tarafınıza geçer. alışveriş esnasında almaya niyetlendiğiniz ürünleri henüz almış olmuyorsunuz ve o ürünlere vereceğiniz zarardan sorumlu oluyorsunuz. buna onları yemek de dâhil.
acil bi durum olmadığı sürece çok saçma bulduğum şeydir.kocaman insanlariz sonuçta 5 dk beklesek susuzluktan da ölmeyiz heralde.
tüketilen ürünün kondom olmamasını temenni ettiğim durum.* olaya gelecek olursak; çocukla baş edemeyip ürünü açanı vardır, hipoglisemi atağına girip mecburen tüketmiş olanı vardır. benim de yapmayacağım bir eylem ama yapanı da direkt görgüsüzlükle, hırsızlıkla yaftalamamak lazım.
su haricinde yapılmasını yanlış buluyorum, kimse başkasının yediği çikolatanın çöpüne dokunmak zorunda değil
uzun süren büyük alışverişlerde su için ve uzun kasa sırası olduğunda bir kere erimesin diye dondurma için yaptığım olay
kan şekerim düştüğünde market görevlisinin yardım için yaptığı şey.sırf canım istiyor diye yapıyorsa insan bu görgüsüzlüktür.ancak acil bir ihtiyacıysa yapılması gereken eylemdir.
bi anda akla serdar ortac'in seytan diyor ki sarkisinda dans ederken sutu kafasina dikip yerine birakan edepsiz kizi getirmistir lol

(bkz:benzer isler)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim