eğitimini para karşılığında satan devlet üniversitesidir. doğu akdeniz üniversitesi tıp fakültesi öğrencileri preklinik eğitimlerini kıbrıs'ta tamamladıktan sonra stajlarını mütf öğrencileriyle birlikte görmektedir. 50-55 kişilik staj gruplarıyla, gittikçe kalabalıklaşan hasta başı uygulamalarıyla eğitim ve öğretim kalitesinin düşmesi ve okulun asıl öğrencilerinin mağdur olması ise ne yazık ki kimsenin umrunda değildir.
Araştırma Hastanesinde bir sürü merdiven ve asansör olan tıp fakültesidir.
başıbüyük sağlık bilimleri yerleşkesinde diş ve sağlık bilimleri ile birlikte yer alır. yerleşkeye e-5 ten km41 adında ring vardır. ayrıca 19h otobüsü yerleşkenin içinden geçer. yerleşke gittikte gelişmektedir (beklenen hızda değil). yerleşkenin içinde yeni bir hastane yapılmaktadır. yakında açılacak olan hastaneyle birlikte marmara tıp iki hastaneli bir tıp fakültesi olacaktır.(şu an faaliyet gösteren hastanesi pendik-kaynarca'dadır.)
kadın düşmanı öğrenci yetistiren fakülte. insanların buradan yetisen bir erkek doktora muayene olurken en az 2 kez dusunmesi gerekmekte olan fakültedir.

aynı şekilde buradan yetisen iş arkadaslarina da dikkat edilmesi gerekmektedir.
Marmara bölgesindedir, üniversite falan değildir, tıp olduğuna sözüm yok, fakülte oluşu mecburiyettendir.

İstanbul'da olduğu için puanı kısmen yüksektir, bu yükseklik niteliğinden değil, istanbul'da oluşundandır.

şahibeli diplomanın adresidir.

diplomanın olmadığını itiraf edemeyecek kadar korkak akademisyen!ler barındırmaktadır.

mezunu olmak bir ezilmişlik sebebidir.

yazmayın, gitmeyin, önermeyin!

yazmaz, yazdırmaz ve önermezseniz, gencecik insanların hayatına-geleceğine katkı yapmış olursunuz.
mektebi tibbiyeyi sahanenin asıl yeri olan Haydarpaşa kampüsünü sağlık bilimleri uniye kaptırmış yazık olmuş. ekol olarak mektebi tibbiyeyi şahane ruhu çapada devam etmesine rağmen lokasyon olarak sbü tıpta. sbu tıp da kendini mektebi tibbiyeyi şahane ilan etmiş burayi ele geçirdikten sonra.
intörnlüğü zor olduğundan tus sınavındaki başarısı diğer fakültelere nazaran daha düşüktür.