mars

yunan mitolojisindeki karşılığı zeus ve hera'nın oğlu olan savaş tanrısı ares'tir ve bilinen en büyük yıldızlardan olan antares de adını burdan almaktadır çünkü güneşimizin yerinde bu yıldız olsaydı en dış yüzeyi marsın yani aresin yörüngesini bile geçerdi (anti-ares) bu yüzden bu yıldıza da bu isim verilmiştir.
astrolojide erkeksi bir gezegen olarak bilinir ve daha çok cinsellikle alakalıdır. doğum haritasında mars, koç ve akrepte güçlü durumdayken bunların karşıt burçları olan terazi ve boğada zararlı durumdadır.
mars a dua edin, tapının ve adına festivaller düzenleyin ki lejyonunuz güçlü olsun.. onu sinirlendirirseniz savaşlarda size yardım etmez...
eski roma'da savaş tanrısıdır mars..

ayrıca bizim bildiğimiz kızıl gezegendir de... ince bir karbondioksit atmosfere sahip, kutuplar hariç suyunu kaybetmiş, yüzeyi demirin oksitli bileşikleri nedeni ile kırmızı olan bir gezegen..
moda'da bir cafe. merkezde yer almasına rağmen sakin ve loş bir ortamı var. dekorasyonu, servisi, kahveleri gayet hoş, arkadaşlarla moda'da takılmalık ama 'cool' bir cafe olarak önerebilirim.

(bkz: şehir rehberi olarak sözlük)
tavlada rakip oyuncu taş toplamadan önce oyunu kazanmaktır. (bkz:iki mars bir düz)

içerik kuralları - iletişim