masum

blu tv'de yayınlanan, ilk bölümüyle beni ekrana kilitleyen 8 bölümlük mini dizi. oyuncu kadrosu yıldızlar geçidi olmuş, senaryosu sağlam görünüyor, henüz bir saçmalık görmedim, sahneler de epey keyifli.

tek kusuru, görece özgür bir mecrada iş yapmanın heyecanına mı vermek gerek bilmem ama ergen gibi küfür etmeleri olmuş. hani samimi gelse bir şey demeyeceğim ama zorlama olmuş. belki bu şekilde tavladıkları bir kitle vardır diye uzatmayacağım. puanım 8/10.
hep masum olduğunu ispatlamaya mecbur bırakılanlardır. masum olmayana hiç kimse ellemez. ne yazık ki işte dünya budur.
ilk bölümü ne kadar güzelse sonrası o kadar hayal kırıklığı yaratmıştır.

elinde parlak bir fikir var, müthiş de bir oyuncu kadrosu, para da var belli ki. ne derler, un var, şeker var, irmik var ama helva? işte o yok.

bu kadar iyi malzeme ile böyle bir iş çıkarmak her yiğidin harcı değil o yüzden şuraya not düşelim berkun oya ve seren yüce isimlerini. bir yerde görürseniz arkanıza bakmadan kaçın.
ilk bölümünden son bölümüne beni mest etmiş dizidir.
bir cinayet gördüğümüz zaman cinayet der geçeriz ama bireylerin olaya sürüklenişini, arka planını bilmeyiz. dizi bunu güzel işlemiş.

 spoiler!
tarık'ın psikiyatrik sorunları olduğunu bildiği halde aile destek olmak yerine üstünü örtmeye çalışıyor. hasta olduğu bilindiği için cinayet bürosu dahil herkes peşin hükümle emel ve selim cinayetlerini tarık'tan biliyor

içerik kuralları - iletişim