mehmet çilingiroğlu

bu geceki didem arslan yılmaz programında ilk defa gördüğüm abd'de yaşayan türk hekim, profesör. zap yaparken rast geldim. ne anlatıyordu bilmiyorum ama belli ki hem yılmaz tarafından hem de sırıtan konuklar tarafından sözü sürekli kesilmiş olacak ki çok sinirlenmişti. bu nedenle kendisine bir anlık empati duydum.
programı terk etmesini ve bu kadar sinirlenmemesini doğru bulmamakla birlikte konuşan doktorlar arasında en önemli noktalara değinen ve işin ciddiyetini kavrayan kişi olduğunu düşünüyorum. hep aynı konular konuşuluyor ve alınan önlemler övülüyor fakat sonuç ortada. şu an dünyada en çok vaka olan 10. ülkeyiz ve o çok sayıda vakası bulunan ülkeler genelde ilk vakalarını ocak sonunda bildirmişler. artış hızımız ortada, grafikler inanılmaz dik.
adamın maske takılması hakkında dedikleri de gayet doğru. durumun daha kötü olacağını, sürecin uzun olduğunu söyleyince de adamın çok karamsar olduğunu söylüyorlar. karşısındaki insanların durumun ciddiyetini tam olarak algılamamasına da çok sinirlendi. ayrıca adama ikide bir amerika'da olmasıyla ilgili laf çaktılar, geleneklerimizi unuttunuz dediler, didem hanım tartışmaya sizin için "debate " diyeyim diyerek laf attı.

içerik kuralları - iletişim