mersin

hayatımın 19 senesini geçirdiğim memleketim sonrasında gitmem gerekti, senede 1 veya iki haftalığına uğrarım. gördüğüm kadarıyla eski sahil sakin kenti havasından sıyrılıp suriyeliler ile beraber istanbulu aratmayacak noktaya gelmiş. fakat mersin marina ve forum alışveriş merkezi pek o nüfusu kaldıracak gibi görünmüyor, işten okuldan kaçan milletin akın ettiği iki tanecik mekan var sahil tarafındaki cafe ve barları saymazsak.
akdeniz bölgesinden bulunan,duyduğumda aklıma her daim tantuni gelen memleket.
(bkz: mehmet yıldız)
memleketimdir ama cok gitmek nasip olmadi
aylardır kırıkkale'nin laneti mi diyeyim artık ne diyeyim gidemediğim memleketim. neyseki arada bizimkiler buraya geliyor. itiraf etmeliyim şehirde en çok ara sokaklara kaybolup sahile çıkmayı özledim. ahhh be ahhh
tantunisi, ciğercileri, çarşısı, sahili, marinası... ahh ahh...
bunlar için yazın gitmeyin, aşırı nemli. eylül sonundan mayıs başına kadar gitmeniz tavsiye olunur
küçücük ama bal gibi muzlar satılan şehir,özellikle şehirlerarası yollarda.
ömrümün yalnızca 7 yılını geçirebildiğim güzel bir sahil kenti. gittikçe bozulan şehirlerden. geçtiğimiz günlerde şehrin en işlek caddesinde silahlı saldırı olmuş. malesef bu tarz olayları sık duyar olduk.
lise yıllarımı geçirdiğim şehir. başlığı görünce tantuninin yanında getirdikleri kırmızı lahana turşusunun kokusu burnuma geldi ve hüzünlendim. yoğurtlu tantunisiyle, sahiliyle, pozcusuyla çok güzel şehir be. of ağzım sulandı
yerini tutan bir yer görmedim daha belki de doğup büyüdüğüm memleketim olduğu içindir (bkz:tanrının torpil geçtiği şehir)
ankara'yı yerine tercih etmediğim şehir.
aydıncık'ta balık tutup yemeyi özledim.  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim