migrostürkiyenin ilk perakende marketi. 1954'te istanbul belediyesi tarafından kurulmuştur. 1975'te koç holdinge geçmesiyle dinamizm kazanmış, 1988'de izmirde 4 mağaza ile istanbul dışına da açılmaya başlamıştır. sonrasında yurtdışında ramstore adı ile yayılmış, 2000 yılı geçtikten sonra doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde güçlenmeye başlamıştır. 2005'te tansaş ile birleşmiştir. 2008'de moonlight perakendecilik a.ş.'e hisselerini satmış olup, moonlight perakendecilik de 2015'te şu anki sahibi anadolu endüstri holdinge satmıştır. 2016'da tesco'nun türkiyede sahip olduğu kipa marketlerinin de %95,5 hissesini almak suretiyle gücüne güç katmıştır. bir de tazedirekt.comu satın aldıklarını da söylemeden geçemeyeceğim.

bu uzun süreçte türkiye'deki perakendecilik sektörüne gıda ambalajlama, depolama, gıda lojistiği, iyi tarım uygulamaları gibi işleri de katmıştır.
mitoz bölünmenin marketlerde vücut bulmuş hali, her yerde var her yerde. bir de şey, money card var mı?
içki reyonunda eşinin sipariş ettiği lila kapaklı içkiyi arayan bir beyefendiyle beyin fırtınası yaptığım market. her erkek yavru ağzına kadar bilmiyor tabii.*

içki reyonu güzeldir.

içerik kuralları - iletişim