motifçi mülayim

sözlük'e yeni katılan değişik bir yazar, evet bi değişik yazar, nicki de bi değişik.
ee 'hoş geldin' demek düşer bize de.
hoş geldin.

entryleri çoğunlukla eksileniyor. neyse ki yazma şevki kırılmıyor.
aslında fena yazmıyor ha!
iyi yazmalar...
tüm entrilerini silmiş yazar. kendisi sözlükte olduğu vakitlerde en çok giri giren yazarlardandı. çok yazıp bir süre sonra entrilerini silen yazarlar kervanına katıldı.

n'için böyle yapıyor acaba çok giri giren yazarlar. beklediği tepkiyi alamadığı için mi? yoksa sözlükteki yazarları sevmediği için mi? bir insan sevmediği ortamda bu kadar fazla yazı yazmaz. sonradan bir şeyler oluyor demek ki. bir insan bir ay gelip kaldığı ama kalırken de sürekli kalacakmış gibi hazırlık yaptığı şehri neden terkeder? anlık bir duygu patlaması mı? sonradan geri dönmek istiyorlar mı? belki istiyorlar ancak gemileri yaktıları için sıfırdan gelmiş gibi olmayacak ve bu yüzden gelmeleri çok zor.

velhasıl kelam bunun sebepleri olmalı. şu bir buçuk yıllık sözlük yazarlığı dönemimde kaç tane böyle çok giri yazıp da bir iki ayda hepsini silip giden yazar gördüğümü bilmiyorum. ama çok gördüm. onlar sayesinde girdiğimiz entrinin numarası yüz beş bin küsur olarak görülürken, hâli hazırda var olan entri sayısı bundan on binlerce daha az. bir "hızlı gittim seyrek düştü" durumumu var acaba?

ben sözlüğe bunalımlı bir dönemimde gelmiştim. eğer onlar da böyle bir durumda ise bu yaptıkları şaşırtıcı değil ama tuhaf. ben kötü geçirdiğim günlerde yazdığım şeyleri değerli buluyorum. onlar benim izlerim.
“etkileşim yok” deyip giden yazar. halbuki ben okuyordum entrylerini, okumak da etkileşimdir. hatta olabilecek en önemli etkileşim okumaktır da diyebilirim.

peki doğrusunu mu yaptı? bence evet.

bize ne düşer peki ?
“yolun açık olsun mülayim” demek.
sözlük'e geri dönen uuuuuser. çok sevindim olum geri döndüğüne.
sen olmayınca sol frame akmıyor.
bu sözlük'e ayrı bir hava getirmiştin. dahası burayı, tıbbiye'nin dışına çıkardın olum sen.

bil ki burdaki en orijinal yazarlardan birisin. gitme olum bir daha. kulağını çekerim.

bir kez daha hoş geldin mofidik
okuduğunu anlayamayan, sürekli nick değiştirip banlanıp yine de tıbbiyeliden vazgeçemeyen, farklı nickle yazdığı kendi entrylerini öven bir yazar.
ilişkiler kategorisine entry yazmam her nedense kendisine kaşıntı vermiş, evde kaldığımı(?), insanlara tanı koyduğumu(?), 1 tane bile böyle cümlem yokken erkekler şöyle böyle "olmalıdır" dediğimi iddia eden, giriş-gelişme-sonuç köprülemesi bozuk vasatın altı bir yazar.
kendini çirkin hissediyor olabilir.

edit: şu an beni stalkluyor. kafamı erkeklerle bozduğum için bana aşık olduğunu düşünüyorum. umarım pipisi de küçük değildir. *
ara sıra denk gelip okuduğum yazarımız. eleştirmek, tartışmak güzel şeyler fakat dilinin keskinliğini ayarlamakta biraz zorlandığını düşünüyorum. ne demişler; dilinize dikkat edin, dişinizi kırmasın.
yazdığı entrylere denk gelmek yanakta sivilceye denk gelmek gibidir. kirli lekelere nasıl ki motif denemez ise bu yazarin yazdıkları da tıpkı öyledir.
bu kaçıncı ayrılık sinyali
ardından bu kaçıncı veda
sorarım sana
sen niye yerinde duramıyon ha?

mekteb-i tıbbiye !
kapıları kilitle de kaçamasın şu adam.
gitme aslanım gitme

nedendir bilmiyorum ama seviyorum lan ben bu adamı.

içerik kuralları - iletişim