moussa sow – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
19 Ocak 1986 doğumlu forvet. 2012-2015 yılları arasında fenerbahçe forması giydikten sonra al ahli takımına transfer olmuştur. 2016-2017 sezonunda fenerbahçe'ye yani yuvasına kiralık olarak geri dönmüştür. seviyoruz seni mübarek sow reyiz
yuvana hoş geldin sow. bu camia seni unutmadı hep sevdi,o da yüreğinde fenerbahçe aşkını hep yaşattı. kötü de oynasan attığın rövaşata gollerin hatrına bende kredin büyük.
saha içinde ve dışında efendi, mazlum bir oyuncudur. arkadan beslendiği takdirde harikalar yarattığı maçlar görülmüştür. bildiğim kadarıyla fenere geri dönmüştür.
arkadan pas atacak adam yok elli tane forvet alıyorsunuz. bir tane santrfor var elli tane forvet var. on numara nerede? salih mi takımın beyni olacak?
lens'in önüne attığı sadece kaleye iletmesi gereken topu atıp gole çeviremeyen, ama aradan bir dakika geçmeden rövaşatayı rahatça gole çeviren insan.Cansın sen.
sağ eliyle sol kulağını göstermek

1.

kısa yoldan kolayca yapılabilecek bir işi, dolambaçlı yollara başvurarak, güç başarılır biçimde yapmaya çalışmak.

(bkz:sowaşata)
19 ocak 1986da normal gollere tepki olarak doğan ve attığı röveşata sayısı beşiktaşın şampiyonluk sayısından fazla olan adam gibi adamdır.