islam diniNİN SON PEYGAMBERİ.ismi arapçada övülmüş anlamına gelmektedir.

Edit: cugulayan ebu cehil ve darunnedve team

edit2 :çugu atacak kadar neyden rahatsız oldunuz acaba

edit3: şöyle aşşalardan aşşalardan prim kokusu geliyor buraya
allahın kulu ve elçisi olduğuna şahitlik ettiğimi burdan bir kez daha belirtmek isterim
allahın elçisi olduğunu iddia ederek bir devlet kuran ve bu devletin kurallarını allah'tan geldiğini iddia ettiği Kur'an isimli kitapta toplayan islam devleti kurucu lideri.
Kurduğu devleti kurmadan evvel yıllarca birlikte yaşadığı topluma;"Ey Kureyşliler, şu dağın ardında size saldırmak üzere olan bir düşman ordusu var, desem bana inanır mısınız?” diye seslendiğinde, evet inanırız senin yalan söylediğine hiç şahit olmadık cevabını işitmiştir.Ne çocukluğunda ne de ticarî hayatında tek bir yalan söylememiş, dürüstlüğüne ve güvenilirliğine tüm şehir şehadet etmiş, O’na “ el- emin” denmişti. Şakayla dahi bir insanı kandırdığına rastlanmamış o yüce şahsiyet yukarıda " iddia etti " kılıfına gizlenerek yalan isnat edilen şahsiyet işte. Hey yüce adalet... hey aziz vicdan... neredesiniz? Öfkesi gözlerine perde olmuşlar ne yazsan da anlamaz derler ya yine de bir kaç şey karalamadan duramıyor insan.İşte o kutlu nebi bahsedilen şekliyle ben elçiyim, size yaratıcıdan bir emir getirdim, bir devlet kuracağım ve emrimden çıkmayacaksınız gibi komik bir eylem icra etmemiştir. devlet kurmadan evvel tüm hayatını birlikte yaşadığı toplum nezdinde referans göstermiştir. Bakınız tüm açıklığıyla açık açık kendi davasının haklılığına yaşadığı kusursuz hayatı delil getirmiştir. En azılı düşmanları dahi bugünün cahillerinin kendisine attığı iftiraları atmamış, bugünün tatlı su ateistlerinden 1000 kat mert şekilde tebliği reddedip efendimizin karşısında yer almışlar ve kendilerince Mücadele etmişlerdir.Son olarak belirtmek gerekir ki, dünyayı yöneten emperyalist zihniyetin, kapital kafanın en büyük düşmanı olacak sözü o dönemin mekke'sinde sokaklarda tek başına haykırarak yürüyen cesur bir yiğittir hz. Muhammed mustafa (s.a.v.) nedir o söz?"Kölelere özgürlük."Lafın uzunu ahmağa anlatılır. Sebep sonuç ilişkisi ve tüme varım yöntemiyle bu sözün, emperyalist zihniyetin neden en büyük düşmanı olduğu kolayca anlaşılabilir. Uzun uzadıya oralara girip konuyu dağıtmayalım.Edit: bunları yapmadı demekle, devlet bu şekilde kurulmadı demek arasında dağlar kadar fark var. Başlangıca ısrarla atıf var. Ama nasıl ki " iddia ederek" ifadesini ben kendimce algılamışım, @inekmatur kullanıcı adlı arkadaşta yazdıklarımı istediği yerden yakalamıştır.Ayrıca (bkz:hangi taşı kaldırsam inekmatur :) ) , kaç farklı hesabın var acep?Saldırmanıza gerek yok sadece bildiklerimi yazdım. Eksiksek öğreniriz gocunmayız. Nema problema.
(ebkz: #20954) @misologia isimli şahıs ne yazık ki "iddia etmiştir" şeklindeki ifadelere bile kafayı takmıştır ve iddia değil kesinlikle ama kesinlikle yerçekimi kanunun varlığı kadar büyük bir gerçek olduğunu düşündüğü için uzun bir mesaj ile tüm öfkesini kusmuştur.Ancak tabi ki her yargı bir iddiadır. Kesin olarak muhammedin allah ile görüştüğünü allahtan ve muhammed'den başkasının göremediği varsayılırsa, tanrıyla iletişim kurabildiğini söyleyen tek kişi olarak da elimizde muhammed varsa bu tabiki de muhammed'in bir "iddiasıdır". İDdia sözcüğüne neden taktınız ki anlayamadım doğrusu, hakaret yok,inancını karıştırmadan yalnızca bahsi geçen kişinin iddiasını yazmış. bu muhammed'in kendi iddiasıdır.kölelere özgürlük politik bir cümledir, pek tabi eğer böyle bir söz söylediği (dini kaynaklar değil,objektif tarih kaynaklarına) geçmişse, kendisini takdir ederiz. düzgün bir politika izlemiş olduğunun göstergesidir. Ayrıca sonuç olarak büyük bir devletin kurucu lideridir, ayrıca tabii olarak zeki birisi olduğunu söylemeliyiz.ancak burada "elçiyim size yaratıcıdan bir emir getirdim devlet kuracağım" demediğinden bahsedemezsiniz abdullah oğlu muhammed'in. çünkü tarihi belgeleri vardır ki, bu saydıklarınızın hepsini yapmıştır. elçi olduğunu söylemiştir,emir getirdiğini söylemiştir ve bir devlet de kurmuştur, bu devlet de bilinen kılıç savaşları usulüyle yapılmış, doğaüstü bir güç kullanımı savaşlarda söz konusu olmamıştır. kaybedilen savaşlar imtihan olarak görülmüş,kazanılanlarla allahın yanında olduğuna inanan topluluk daha da güç kazanmıştır. şahsıma saldırmanıza gerek yok,yalnızca bir tanım yaptım. kendinize iyi bakınız =)
eğer muhafazakar bir sözlük okuruysanız "muhammed" dedikten sonra salavat getirmeniz gerektiğini hatırlatmam gereken başlıktır.

(bkz.sav)
Bulunduğum şehirde pediatrik acile başvuran hastaların yüzde yirmisinin ilk ismi. Genelde iki isimli olur muhammedler. Polikliniklerde pek görülmezler.

Bir de muhammed ismi ile islam coğrafyasında dalga geçilemeyeceği için mahmut çıkmış.