yakın arkadaslarim tarafindan yaşadığım durumdur.hayir biz de arada kötülüyoruz ama bunlar zamaninda tıpı kazanamamış bunun icin de bulduğu her durumda laf atan kişilerdir.hiç tasdiklemiyorum sözlük.her mesleğe, yaptıkları işe saygimiz olmalı.
Daha kötüsü hukukçu arkadaşın, okulunun tıptan zor olduğunu her sohbetinde sana kabul ettirmeye çalışmasıdır. Bilmem şu kadar sayfadan sınav oluyoruz bara, finale vize de dahil oluyor bara, biz bi kere klasik sınav oluyoruz bara, gak bara, guk bara. Yetti lan. Tamam zor okulun sus artık. deme isteği uyandırır lakin, canım yaa size de yazık diyerek geçiştirirsin.
Tıpçı tıpı kötüler, mühendis kötüler, hukukçu kötüler demek var bisiler evet
Bir tane böyle bir arkadaşım vardı. Hala var. İlk 1000e mi 500e mi ne girmiş sürekli bir şeyler söylemeye çalışıyordu. Susturuldu. Artık laf söyleyemiyor. Bunun nedeni halkın tepkisi. Bir ortamda biri sorunca ne okuyorsun tıp denilince akar sular duruyor. Açıklayamazsın ben ilk 1000e girdim de tutuyordu da yazmadım da. E yazaydın okuyaydın. Onun haricinde bir şey görmedim mühendislik okuyan arkadaşlardan. Hayat bu ne olacağı belirsiz. Çok da şeyapmamak lazım herkes baksın dalgasına, derslerine.
Hadi o mühendis. Muhtemelen çıkmışla kolayca geçip okulu bitiren bir tıpçıdan şunları duydu bu kulaklar:

Mühendislik daha değerli fizik var matematik var mantık var. Ama tıp öyle mi papağan gibi ezber. Kusura bakmayın ama öyle.Hı oq.
herkes her bölümü kötüler, bir bakıma bu öğrencilik psikolojisidir.

şimdiye kadar tıpı asla kötülemedim, saygım da sonsuzdur. evet kötüleyen insanlar da illaki vardır. fakat tıpı kötüledikleri kadar mühendisliği kötüleyen insanlar da çok. hatta çoğu zaman insanları aşağılamaya kadar gidiyor bu durum.
evet belki mühendislik okuyanların çoğu tıpçılardan çok daha düşük puanlarla girmiştir bölümlere ama bu okurken ders çalışmadıkları, geceyle gündüzün birbirine karışmadığı anlamına gelmiyor.

o yüzden birazcık saygı.
Tıp yazmayıp mühendislik yazdığı için pişman olup buna dile getiremeyenlerin yapmış olduğu propaganda olduğunu düşünüyorum.
Cok ayip bir olay. Ben sizin bolumunuzu kotuluyor muyum hic?? Benim nasil size ihtiyacim varsa sizin de bize ihtiyaciniz var..
Yapay zeka yapıp dünyanın yönetimini ele geçirebilirler

Akıllı robotları da elektrikli asker yaparlar mühendisler olmasa ölmüştük zaten zaaaa:d