mühendislik

son dönem öğrencisi olduğum fakülte. mühendislikte yazılı olmayan ama en bilinen kurallardan biri kendi döneminde olan diğer tüm bölümleri tanırsın genelde acayip sosyal bir ortam vardır.
derslere gelecek olursak zordur hatta bazı derslere çalışırken neden mühendislik okuduğunu sorgularsın. bol bol proje yapıp rapor yazarsın, o raporlar o kadar çoktur ki son sınıfta haftalık rapor sayısı 3den az olmaz (gerçi bu benim bölümümden de kaynaklanıyor).
ayrıca mühendislerle tıpçılar arasındaki anlaşmazlığı da hiç anlamış değilim. bu konuda kimsenin kimseyi küçümsemesi gerekmiyor. her iki bölümün kendine göre zorlukları olduğu kadar her iki bölümün de gerektirdiği becerileri var bunları unutarak eleştiri yapmak saçma bence.
almanların ata mesleği olan iş kolu. yine abd ve rusya’nın uzaya çıkması, balistik roketleri vs bunların hepsi alman mühendisliğinin ürünlerdir.
bizim mühendisliğimizin de, en azından daha mütevazı bir atılım açısından, çılgın girişimcilerce finanse edilmesi, fizik ve kimya gibi temel bilimcilerin de destek olması gerekmektedir.

içerik kuralları - iletişim