başbakan `binali yıldırım`'ın söylediğine göre yapılacak olan devrim(!) niteliğindeki düzenlemelerden biridir.[http://www.milliyet.com.tr/basbakan-yildirim-grup-siyaset-2270000/ ~ milliyet]
valiyi komutan, müftüyü nikah memuru yapan devlet büyüklerimiz bizi ne yapacak merak etmiyor değilim açıkçası
Resmi olduğu sürece bir şeyleri değiştirmeyecek durumdur. Zaten imamların resmi nikah olmadan imam nakahı kıyma gibi bir durumları yok. Dini nikahın tek başına geçerliliği de tartışılır konulardan. Bunun için nikahın amacı ve islam hukukuna bakmak gerekir. Kilisede-sinagoglarda düğünler yapılıyor. Eşitlik varsa camide de olabilmeli ya da hiçbirinde olmamalıdır.
resmi oldukça ne sıkıntısı var. hala mı din düşmanı tavırlar bırakın artık bunları sizin gibi bunu düşünen önder sav gibiler tarih oldu
Saçmalık,bazı yetkiler bir meslek gurubuna özel olmalı

Misal ilaç verme yetkisinin sadece doktorlarda olması gibi
En baştan olması gerekendir.önce belediye memuruna sonra imama yada önce imama sonra belediye memuruna gidip nikah kıymaya gerek kalmayacaktır.

Bir fetva da çıksa "camii imamından başkasının kıydırdığı nikah dinen geçersizdir" diye.en azından kayıt dışı evliliklerde bir azalma olur.(tabii günümüzde bu durum zaten çok az ama taa en baştan olaydı iyi olurdu)
Şart mı yani bu? hani doğruluğu yanlışlığı tartışılır ama gerek var mı ikiliğe, böyle yapılmasına? Tamamen bi konu atıp insanları bölmek temalı bi fikir. Sanki nikah memuru eksiği var ülkede.
Kesinlikle desteklemediğim olay. Ülkemizde medeni kanuna göre biliyorsunuz ki evlilik için 16 yaşını doldurmuş olmak zorunlu. Ancak bana göre hala çok erken bir yaş. Herkesin bildiği ancak işlerine gelip gelmemesine göre desteklediği yeni politikalar icabı, hükümetin yerel denetimcisi haline gelmiş-getirilmiş muhtar ve müftüler insiyatif kullanarak bu erken evliliklere karşı duracak mı? Ben sanmıyorum...
Şu eskiden uygulanan ölüm bildirim yetkisini de tekrar itükleseler de dağbaşındaki köylere geceyarısı öbs için gitmek zorunda kalmasak, ama faydalı iş yapmazlar ki, hele ki doktor yararına!