murat menteş – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Methini çokça duyduğum yazar. Utanarak söylüyorum ki bu güne kadar herhangi bir kitabını okumadım ama şu an ellerimde hoş kapak tasarımıyla yazarın 3. Romanı olan `ruhi mücerret` var. heyecanlıyım sözlük
Kitaplarını tek solukta okuduğum yazar. özellikle "korkma ben varım" en sevdiklerimden.---spoiler---"ikimiz de, yolda karşılaştığı hastasının yüzünü hatırlamaya çalışan jinekolog gibi bakıyorduk."

---spoiler---
Popüler kültürün bize itelediği günümüz yazarımsılardan. Aradan zaman geçince bunun da adı unutulacak elbet. Üç beş kaliteli teşbih üzerine safsatalarla doldurduğu onlarca kitabı var.Not: okudum da biliyorum.
Çok sevdiğim yazar. kitaplarında absürd isimler, aksiyonlu olaylar ve genel kültürüyle göz kamaştırır. Okurken birçok ülkeden, tarihi olaylardan, farklı sanatçılardan haberiniz olur. (bkz:afili filintalar)
Sadece ruhi mucerret'i okumala birlikte, sisirildigini dusundugum yazar.

Bu filinta akimini pek de sevemedim.
En kötü kitabı ruhi mücerret olan ama ne hikmetse en çok bilinen kitabı da ruhi mücerret olan yazar. Gezi mezi ayaklarına ünlendiğinde elinde en kötü kitabı vardı garibim ne yapsın.

Kaosa mütevazı bir katkı'sı piyasada bulunamayan, şiirleri kötü olan, dublörün dilemmasıyla yakaladığı o güzelim tarzını hiç geliştirmeye çalışmadığı için tarzı her kitapta biraz daha baymış olan yazar. Her halttan bir dirhem anlayacağına işine odaklansa efsane işler yapabilirdi, olmadı.