muse

unintended güzel bir şarkılarıdır ama depresyona sokar adamı olmayan aşk yaratıp ona ağlarsınız
ingilizcede derin derin düşünmek, kafa yormak, ilham perisi manalarına gelen, isim veya fiil anlamı taşıyabilen kelime.

şarkılarının söz, müzik uyumunu mükemmel bulduğum müzik grubu. bu öyle bir mükemmelliktir ki her nota bir histeri krizinin (bkz: histeria) piklerini verir bazen, onunla beraber her söz derinize ufak darbeler vurur ve bu darbeler planlanmamıştır.

muse'u anlamak gibi bir derdiniz varsa, işaret edeceğim ilk şarkı "space dementia"dır. kelime manasını matthew bellamy şu şekilde anlatır:

"space dementia is the term nasa used for what happens if you're left out in space for a long time, because if you truly conceptualise the situation of being there and looking back at earth, it can drive you mad, the song's about a person who's quite important in my life and who gives me space dementia when ı look at them. ıt's about being intensely engrossed so that you become obsessive and almost nasty"

özetlemek gerekirse dünya'dan uzaktasın ve hafifçe :) deliriyorsun, bunun bir adı var. bu şarkıya dair her şey, size bir resim çizer. ustalıkla ve planlamadan aşkını anlatır.

ekleme: şarkının başlangıcındaki "h8" ile kastedilen "hate"dir.
@barones frozbit'ten beklediğim konsept yayının başrolünde olacak gruptur.
son 3 singledır bana saç baş yolduran grup. neden sinirleniyorum biliyor musunuz? çünkü yeteneklerinin farkındayım ve kullanmıyorlar. zaten bu single çıkarma mantığı son yıllarda popülerleşti ve her şey bayağılaştı.
tek bir şarkı çıkaracaklar, ortaya müzik şöleni çıkacak sanıyorsunuz. ama bir rock grubu pop kulvarında bile kalitesiz sayılabilecek bir single yayınlıyor, gel de delirme.

bu gidişle muse ile ilgili tek orijinal şey matt bellamy’nin burnu olacak.

buyrun son 3 single. ayrıca kasım 2018’de yeni albüm çıkaracaklarını duyurdular ama ben çok korkuyorum.

muhteşem coverlar da yapabilen müzik grubu.
9 kasımda yeni albümleri simulation theory'nin yayınlanacağını duyuran band. çok bi beklentim yoktu ama 30 ağustosta yayınladıkları son single the dark side'dan sonra heyecanla beklemeye başladım.

  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim