Tıbbiyeli Radyo Yayında!

nasılsın sorusuna kötüyüm diyememek

nezaket kuralıdır, ilk cümleden şikayete başlanmaz. siz de iki dakika duruverin canım, ikinci soruda yardırın.

bu durumdan hallice olandır
düşünceli bir davranıştır. çünkü insanları durduk yere endiselendiririz kötüyüm diyerek. niye neyin var noldu yahu? onlara göre asla kötü olmamamız gerekir. "bak ne güzel sağlıklısın her şey yolunda." derler teselli babında. başkasını teselli etmek kolaydır. hadi gelin deneyin. bir kere de kendinizi teselli edin. yok ya iyiyim farkında mısın süperim. hiçbir şeyim yok. sadece içim bomboş ama geçer bunlar,ne zaman geçmedi ki. konu kötüyüm diyememekti. ben de diyemem ama yüz ifadem belli eder kötü olduğumu. o zaman diyemememin de bir anlamı kalmıyor ki anlaşılıyorum şıp diye. rol de yapamıyorum. daha çok çalışmam lazım çooooook.

ha gerçekten kötüysek ve intihar etmek üzereysek (allah korusun) insanları endişelendirirsek iyi olur. sonra kendilerini suçlarlar. konu neden intihara geldi bilmiyorum. (aslında biliyorum. ıntiharlı bi kitap okuyorum.) hoş bi konu değil. allah hepimize sağlıklı hayırlı omür versin. ben de bir daha gece entry yazmayayım.
kötüyüm deyince yapılacak açıklamadan, sorguya çekilmekten kaçmak içindir belki.
konuşmak istememeden kaynaklı geçiştirmek için söylenen sözdür bazen. kişi onu anlamayacak insanlara-aslında umursamayıp yapmacık yapmacık hal hatır soranlara-derdini anlatmaktan vazgeçmiştir.

içerik kuralları - iletişim