nba

national basketball association veya kısaca nba, abd'de kurulmuş profesyonel basketbol ligi organizasyonudur.

her takımın play-off hariç 82 maç oynadığı, tüm sezon boyunca play-off'a kalabilmek, orada avantajlı durumda olabilmek için ter döktüğü, oyuncuların yaptıkları her şeyin bir krallık yarışması için(assist, ribaund, top çalma, vs. ..) olduğu ligdir.

uygulanan draft sistemi ile her takımın belli seneler sonrasında ligde iddialı hale gelmesi sağlanır. zamanının popüler takımları şu an ter atmak için maç yapıyorlar.

dünyanın en fazla izlenen organizasyonlarındandır. en çok paranın döndüğü, sporcuların ortalama olarak en çok kazandığı ligdir. bazı maçlarda saha dibindeki koltuklarda oturmak için onbinlerce dolar verilir. görselliğe ve eğlenceye çok önem verirler.

maç saatleri türkiye için en erken 22:00 de başlar. maçların büyük çoğunluğu bizim saatlerimize göre 02:00 ila 04:00 da oynanır.

(bkz: nba çok güzel, siz de gelsenize)
final haftası demem play off final maçını izlerim.
sonuç: sınıfta kaldı
profesyonel her basketbolcunun hayalini süsleyen, basketbolun zirvesinin oynandığı bir lig. 2 senedir pace&space felsefesinin yaygınlaşması nedeniyle bir süredir nba'i takip etmeyen bünyeler artık sıkıcılaştığını iddia eder fakat izlenme oranında tarihin en iyi seviyesindedir ve gittikçe de artmaktadır. pace&space nedir diyenler için şurayı okuyabilirsiniz.
lise arkadaşımın enbiya diye okuyuşunu bana hatırlatıp tebessüm ettiren başlık.
zamanında nba tv nin biss keyini ezberlediğim için bir kaç maç izlediğim organizasyon..
hala aklımda ama paylaşım yasadışı diye biliyorum..


(bkz: nba tv)(bkz: biss)(bkz: viaccess)(bkz: key)(bkz: doğuş yayın grubu)
nedeni bilinmeyen ateş demektir. ancak wn kalabalık etyolojiye sahip semptomdur. e mübarek madem bi ton nedeni var niye nedeni bilinmeyen diyip bizi heveslendiriyon.

içerik kuralları - iletişim