ne mutlu türküm diyene – Tıbbiyeli Sözlük
Bir hızla kötülüğü geriliği boğarız,

Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız.

Türk'üz bütün baslardan üstün olan baslarız;

Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.Türk'üz Cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi,

Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde Türk ileri.
Ne mutlu Türküm diyene, Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitim sisteminde bir yol gösterici söz öbeğidir. Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilk kez 10. Yıl Nutkunda kullanılmıştır.

ayrıca

(bkz:atilla yılmaz-ne mutlu türküm diyene)

edit: zoruna giden neden bu başlığa bakıyor, git başka başlıklara ne malignleyip duruyon?

edit2: vay be hayatımın en malignli entrysi, oh Şuralarımıda malignle üstte denilen gibi vatan hainlerimiz gelmiş yine
İnsanlarımızın ülkemize değer vermesi gerektiğini hatırlatan, bizleri motive eden ne güzel bir cümledir.Tabiki şunu da unutmamak gerekir her millete saygı duymalıyız yani `yurtta barış dünyada barış`Bu ikisini bir arada tutarsak sıkıntı kalmaz.
Ben türküm, rabbim beni türk anne babadan yarattı. elhamdülillah türklüğümü de seviyorum hamd ediyorum. Fakat eğer ben Doğduğum yerden 2 km uzakta doğsaydım kürt olacaktım. O zamanda gayet doğal olarak kürt olduğuma sevinecektim.İkisi de rabbimin benim hakkımdaki kaderi.Türk olmamı ya da birinin kürt olmasını beğenmeyen kişi de kendi tercihi ile ırkını seçmedi zaten. O yüzden boş davalar peşinde koşup ömür tüketmek yazıktır.dava, hak ve batıl davasıdır.Bu konuda parola; üstünlük ancak takvadadır!..
Takvada olan üstünlük rab katındadır.

Yani biri allaha olan kulluğunu ne kadar güzel yaşarsa o kadar takvalidir. Ve rabbin kendisine vereceği nimette o kadar güzeldir.Takvayı da mı sosyalist paylaşımla yapacaktık.İnsanlara salak muamelesi yaparak kendi egonuzu şişirmekte bir üstünlük çabası degil midir ? Yani siz de bunu fazlasıyla yapıyorsunuz biz ise bu üstünlüklerin boş olacağı ve hakiki üstünlüğün rab katında olacağına inanıyoruz.

Gücümüz yettiğince Tevazumuz, ahlakımız, namazımız kısaca hayatımız bundandır ve bunun içindir.Kimseyi zorla türk yapamayiz, türk olalım diye bir politikayı uygun bulmuyorum. Siz rusyada doğup yaşasanız rus'um der miydiniz? Yoksa ben türküm rusyada yaşıyorum, buranında iyiliği için çalışıyorum mu derdiniz ?kandırmaca kelimelerle türk olamayız, herkesi oldugu gibi kabul edip, yıllarca tarihimizde uzun yıllar yaptığımız gibi beraberce yaşamayı bilmeliyiz.
Şuraya kocaman harflerle yazayım ben de. Ne mutlu türküm diyene.Peşinen edit: vatan hainleri gelsin eksilesinler umrumda değilsiniz. Çekemeyene sol framede bir sürü başlık var oralara alalım sizi.