necdetersoz

büyük ihtimalle pre medikal olan bu arkadaş kendini nasıl ön plana çıkarır nasıl kendi reklamını yapar iyi biliyor ( bunlar +)
şimdi eksilere geleyim ateisttir odur budur beni bağlamaz fakat sürekli bu konuları ön plana çıkarması, birebir tanımıyor olmama karşın bende kasıntı, kibirli bir insan izlenimi oluşturmuş olması gerçekten eksi.

kendine ait internet sitesinde yazılarını da okudum ki hakkında bilgi sahibi olayım ancak bu yazılar bilimsel temelden uzak, kolaylıkla aksi ispat edilebilir,edebi yönü zayıf vasat altı yazılardı

kendisini geliştirmesini ve daha iyiye ulaşması için kibirden arınıp yapıcı eleştirileri dinlemesini salık veririm
evrimsel tıp ve ateizm ayağına kız tavlamaya çalışan ergen kişisi. hayata dair başka bilgisi, görgüsü, kültürü olduğunu düşünmüyorum. boş tenekeden çok ses çıkar misali tıngırdıyor kendi halinde. islam'da ışıd'ın yeri neyse bu da diğer uç kutupta yer alıyor.

ha bir de tanrı inancı olan tek din islam değil. eleştirirken diğer dinlere olan eleştirel yorumlarını bekliyorum.
adi ve soyadi ile nick almasi bana sanki surekli takim elbiseyle dolasiyormus izlenimi yaratiyor.
sözlük formatına en fazla özen gösteren, içerik bakımından zengin girilere sahip yazarlarımızdandır.
fikirlerine katılmasam da özellikle bilimsel içerikli yazılarıyla sözlüğe önemli katkılarda bulunduğunu düşündüğüm yazar.
avamlara tepki olarak doğan ve fildişi kulesinde oturan yazar. yalnız kulesi alçak kalmış gibi, kule denir mi bilmem.
sözlüğün şâhsınâ münhâsır yâzârlârındân biridir. dâha yâkındân tânımâk mümkün olsâ keşke. Âyrıcâ bir necdetersoz klâsiği olârâk:
(bkz:avamlandınız)
ünlü harflere aşırı şapka takmayı seven böylece de entrylerini okurken sanki dini bir metin okuyormuşum gibi hissettiren kendi halinde bir yazar.
hayatında herhangi bir şeyi çok zor beğendiğini düşünüyorum. her şeyi eleştirirken neyi beğendiği veya desteklediği hakkında en ufak bir ipucu bile vermemektedir.
aslında kategorize edilmekten hoşlanmayan insan tipine girdiğini düşünmemle birlikte yine sevmediği bir kategorizasyonu üzerinde yapmış bulunuyorum.
bu gibi kişiler, ergenlikten kalan farklı olma ve dikkat çekme güdüsü bağlamında saplantı içinde kalmışlardır. bundan dolayı anti-kültürel yapıları vardır ve bunu sergilerken alışılmışın dışında yapmaya çalışmaktadırlar. böylece sanırım orgazmik bir tatmin duygusu elde ederler.
söz konusu patolojiye sahip bireylerin toplum açısından en büyük sıkıntıları "kendileri gibi olanlar hariç, kimse tarafından sempatiyle karşılanmamaları" dır. bu bariz sorunu ise "karşıt tarafların kendisinden hoşlanmamasından hoşlantı duymak" şeklinde aşmaya çalıştıkları gözlemlenmiştir.
yine bu insan tipini ham scientist sınıfına da koyabiliriz.
 spoiler!
hodo hödö diyecek olanlar olursa belirtmeliyim ki, farklı fikirlere sahip olabilirsiniz. lakin bu fikirleri savunurken hoşgörülü bir ortam gütmüyor ve adeta zıtlığın getirdiği ayrışımcılıktan ve size karşı duyulan antisempatiden besleniyorsanız, yapabileceğim bir şey var mı bilmiyorum ama lütfen alaycı ve küçümseyici söylemlerinizi toplumsal ortak hava sahalarından saklayınız. insan olarak bu tür erdemlere sahip olmalıyız.
uzun yazılarında paragrafların arasına biraz boşluk bıraksa iyi olacak dediğim yazarımız...
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim