necdetersoz

sade ve anlaşılabilir bir dille yazarak fikirlerine daha çok insanın ulaşmasını sağlayabilecekken bu yolu seçmeyen, anlaşılmaz yazarak kendini tatmin ettiğini düşündüğüm meczup imajı veren yazar.
ne zaman zorlama bir entry okusam sahibi olduğunu gördüğüm yazar. normalde eleştiriye değer verir, fikrini ifade eden kişileri dikkate alır bu açıdan da kendi fikirlerime karşılaştırırım. ancak burada farklı parametreler giriyor işin içine. sadece görüşünü belirtip çekilmektense ön yargılı, dogmatik yazılar yazıp haddinden fazla karışırsan insanların yaşayışına, irrite edici sıfatını alıyorsun üzerine. insanda başka düşünceler oluşuyor yazan kişi hakkında: dikkat çekmeye ; "ben farklıyım" imajı çizmeye çalışan birisi, gibi.
yazdıklarımı bıkmadan usanmadan eksileyen bir yazar (!)
ha hepsini eksile hiç sorun değil; lakin bilimsel entrylerdeki emeği hiçe sayıp, o yazıları eksilemek yazarlığa yakışmaz dostum.
bir de hekimsin. utan.
kadınlara dişi diyen yazar.
katıldığım fikirleri olduğu kadar katılmadığım fikirleri de olan yazar. sohbeti güzeldir ama kendisiyle tartışmak daha eğlencelidir. iyi müzik zevki vardır. ayrıca sevdiği bir yazarsanız sihirli değneğini size dokundurup her konuda yardımcı olacaktır. tanışılası bir insan olduğunu düşünüyorum.
zannımca “tek doğru benim bildiklerimdir” gibi bir algı içinde olan yazarımız. ımmh şey; ne kadar bilirsen bil egoyla yoğurulmuş bilgi, bilgi değil bilmişliktir; bilmişlik de yüktür.
kendisini yormaması dileğiyle... iyi yazmalar.
 spoiler!
entryleri sondan gelerek okuyorsam ismini gördüğümde okumadan atlıyorum. çünkü "ne saçmalıyor la bu" deyip, okumayı yarım bıraktığım çoğu entrynin sahibidir. entellektüeliteden ziyade cehalet kokusu aldığım yazardır.

edit: biraz sert ifadeler kullandım yazarımız kusura bakmasın.
sterilliğinden şüphe ettiğim yazar. muhtemelen kızgın triliçe kazanlarında yanacak bu dünyada olmasa da diğerinde, diyorlar.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim