necip fazıl kısakürek

1904-1983 yillari arasi yaşamış tanimayanin kendini pencereden atmasi gereken şairimiz. çile adlı siirlerinin büyük bir kısmını barindiran kitabi birkac defa okumayan kanimca cok sey kaybetmistir.
`kaldırımlar` güzel insan, şair, yazar, düşünür. büyük doğu hareketi de var tabi üşenmeyenler ilgisini çeken agalar bakabilir. büyük doğu dergisi de arşivimde bulunmaktadır. e-arşiv falan da değildir ayıptır söylemesi.
en sevdigim dizeleri...
"..
yarın elbet bizim elbet bizimdir
gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir."
iyi şair,
kişiliği ve ideolojisi ise beni kendinden soğutmak için yeterli.
nazım'la kıyaslıyorlar gülüyorum.
bana göre hatta beni geçtim olaya tarafsız bakan her bireye göre döneğin önde gidenidir bu adam.para nerde bu adam orda.adnan menderes'ten aldığı paraları kumar masalarında silip süpürmüştür para için yazmıştır çizmiştir tüm bunlar olduktan sonra benim geçmişim çöplük diye aradan sıyrılmaya çalışmıştır.bi yandan da saygı duyuyorum hayatını böyle kazanması onun takdiridir ister döner ister kıvırır kime ne ?
"ümstad durur mu yapıştırmış cevabı, "şimdi de duvara döndüm."" hikayesiyle özdeşleşen ümstad.
dürüst olmak gerekirse daha önce hiçbir şiirini okumadığımdan şairliğinin niteliği hakkında fikrim olmayan şairdir.

şiirlerini okumayı da düşünmüyorum.

internette dolaşan sözler ve bilgiler doğruysa kendisi, yaşam görüşü, vizyonu (-suzluğu demeliyim) bana ve bu devletin kuruluş felsefesine tamamen zıt olan, aykırı olan ve bağnazca söylemlerin sahibi olan kişidir.

içerik kuralları - iletişim