Türk siyasi tarihinin en iyi lideridir. Aslında mühendis olmasına rağmen mehmet zahit kotku hocaefendinin yönlendirmesiyle siyasete atılmıştır. Milli görüş'ün başını çeken adamdır. Açık konuşmak gerekirse ben günümüzde erdoğandan daha iyi bir lider göremiyorum o yüzden eleştirmek istemiyorum fakat erbakan hoca bütün liderlerimizin aksine amerikadan,siyonizmden korkmamış; emperyalist dünyayı ifşa etmek için haykırmıştır. Ağır sanayi hamleleriyle, havuz sistemiyle, d 8 ile bu güçlere kafa tutabilecek , onları korkutan hamleler yapmıştır. Aynı zamanda ezelden beri fetullah gülene kimsenin güvenmemesi gerektiğini söylemiş hatta türk okullarının açılmasına izin vermemiştir. Ama bülent ecevit sağolsun imzayı atmıştır. Bu kadar büyük hamlelere karşı amerikanın nasıl tutuştuğunu [http://www.milligazete.com.tr/erbakan_hoca_olsaydi_yeni_bir_dunya_kurulurdu/mustafa_kurdas/kose_yazisi/30712 ~ şu sayfa]daki deşifre edilen mektup ile görebiliyoruz. Sonuç mu ? 3 darbe.
"İyi bir olay yada durumda biz yaptık kötü bir olay yada durumda ameriganın israilin oyunu" mantığını benimsemiş sağ cenahtan bir siyasetçi.
kendileri itü makine'yi zamanında 4 üzerinden 3.96 ortalama ile 3,5 yılda bitirmiş olup, günümüzde hala fakülte rekorunu elinde tutmaktadır. evet, makine profesörüdür.
Aynı zamanda araştırlırsa görülür ki Kıbrıs Barış harekatının planlayıcısı ve yürütücüsüdür. Ecevit bıraksa idi tüm ada bizim olacaktı, yazık...
Bazı liderler vardırki kıymeti öldükten sonra daha iyi anlaşılır.

Allah rahmet eylesin.
türk siyasi tarihinin bülent ecevit ile birlikte uzlaşma kültürünü oluşturabilmiş ender şahsiyetlerindendir.birisi tabir itibariyle sağcı, diğeri solcudur.(aslında böyle tabirlere hiç gerek yok).şu anki siyasilerle karşılaştırınca ne kadar nazik ve kibar insanlar oldukları görülebilir.

güzel bir örneği için:
video