necmettin erbakan

türk siyasi tarihinin en iyi lideridir. aslında mühendis olmasına rağmen mehmet zahit kotku hocaefendinin yönlendirmesiyle siyasete atılmıştır. milli görüş'ün başını çeken adamdır. açık konuşmak gerekirse ben günümüzde erdoğandan daha iyi bir lider göremiyorum o yüzden eleştirmek istemiyorum fakat erbakan hoca bütün liderlerimizin aksine amerikadan,siyonizmden korkmamış; emperyalist dünyayı ifşa etmek için haykırmıştır. ağır sanayi hamleleriyle, havuz sistemiyle, d 8 ile bu güçlere kafa tutabilecek , onları korkutan hamleler yapmıştır. aynı zamanda ezelden beri fetullah gülene kimsenin güvenmemesi gerektiğini söylemiş hatta türk okullarının açılmasına izin vermemiştir. ama bülent ecevit sağolsun imzayı atmıştır. bu kadar büyük hamlelere karşı amerikanın nasıl tutuştuğunu şu sayfadaki deşifre edilen mektup ile görebiliyoruz. sonuç mu ? 3 darbe.
"iyi bir olay yada durumda biz yaptık kötü bir olay yada durumda ameriganın israilin oyunu" mantığını benimsemiş sağ cenahtan bir siyasetçi.
insanları yaftalamaktan zevk alanların da yorum yapabildiğini gösteren başlık
kendileri itü makine'yi zamanında 4 üzerinden 3.96 ortalama ile 3,5 yılda bitirmiş olup, günümüzde hala fakülte rekorunu elinde tutmaktadır. evet, makine profesörüdür.
aynı zamanda araştırlırsa görülür ki kıbrıs barış harekatının planlayıcısı ve yürütücüsüdür. ecevit bıraksa idi tüm ada bizim olacaktı, yazık...
bazı liderler vardırki kıymeti öldükten sonra daha iyi anlaşılır.
allah rahmet eylesin.
zeki biri olduğu tartışmasızdır tartışmalı nokta siyasi hayatı ve yaptığı söylenen icraatlarıdır.kıbrıs barış harekatının asıl planlayıcısı erbakan'dır iddiası tamamiyle yalandır.atılan yalanın üstüne bir de sözü dinlense ada tamamiyle bizim olabilirdi gibi bir safsata var ortada.aynen hatta hızımızı alamayıp ordan yunanistan'a ver elini sicilya aynı güzergahtan cebelitarık'a kadar alabilirdik gerçekten çok mantıklı.kktc bugün dahi devlet olarak tanınmazken adanın tamamını almaktan bahsetmek gerçekten çok gülünç.yapılan harekat bile ingilizlerin adayı komple rumlar'a bırakmak istememesi temeline dayanırken adayı tamamiyle türklere bırakır mıydı sizce egemen devletler?bugün doğu akdeniz'de çıkarılacak olan doğalgaz avrupa'yı besleyecek büyüklükte bu pastayı türklere bırakmazlardı o yüzden ecevit adanın bir kısmını ilhak ederek yapılabilecek en mantıklı hamleyi yapmıştır.bugün ortadoğu'da akan kan türkiye'de akmıyorsa biraz da saçma sapan milliyetçi hezeyanlarla hareket etmeyen gerektiği yerde gerektiği gibi hamleler yapan ecevit ve benzeri siyasiler sayesindedir.erbakan'ı yüceltmek için hiç olmamış ve olma ihtimali dahi olmayan tezlerden vazgeçin.yazdıklarınıza kendiniz inanıyor musunuz cidden?
hatırıma "sizi gidi x sizi"&"hadi oradan" sözleriyle yer eden siyasetçidir.
türk siyasi tarihinin bülent ecevit ile birlikte uzlaşma kültürünü oluşturabilmiş ender şahsiyetlerindendir.

birisi tabir itibariyle sağcı, diğeri solcudur.(aslında böyle tabirlere hiç gerek yok).

şu anki siyasilerle karşılaştırınca ne kadar nazik ve kibar insanlar oldukları görülebilir.
güzel bir örneği için:
bahçeli'ye göre adı necmet erdima olan kişidir

içerik kuralları - iletişim