Zamanında ikisini de kullanmış birisi olarak kesinlikle netter'den yana oyumu kullanıyorum.Peki neden?Anatomi atlasının kullanılma amacı nedir, tabiki anatomik oluşumların lokalizasyonunu öğrenmek. Çizimlerin amacı bu olmalıdır, diğer türlüsü bir sanat eseri vasfından öteye gidemez.2. sınıfta okuduğum dönemlerde bir gün gastrointestinal sistem anatomisi çalışıyordum.

treitz ligamenti'ni bilirsiniz, duodenum ile karaciğeri birbirine bağlar, ligamentum suspensorium duodeni adıyla kitaplarda geçer.Nedir bu, nerededir diye açtım sobotta'yı ama bulmak ne mümkün. Gezinirken sadece bir sayfada, küçük bir şekilde uzaktan görünecek şekilde çizilmiş halini gördüm.

Bir de netter'e bakayım dedim, gördüm ki sadece bu ligamenti öğretmek için çizilmiş bir demonstrasyon var.İşte 2 atlas arasındaki fark bu; birisi popülist ve pahalı, diğeri pragmatist ve mütevazi.Karar sizin...
Her sene başında dönem 1ler arasındaki trend topictir. Birini satın alıp (ikinci el hatta) diğerinin de pdf sini bulursanız kafanızdaki soru işareti ortadan kalkar. Alternatif sözlüklerde mevcuttur. Öğrendiğiniz anatomiyi nasılsa unutacağınızı da unutmayın.
Bir tibbiyeli olarak bir anatomi atlasın olsun da hangisi olduğu fark etmez. İkisi de candır.
Ablamdan kalan wolf heidegger iki ciltlik atlas kullanıyorum bence çok degişen bir şey yok Atlası olmayan arkadaşım bütsüz sınıfı geçmişti
ikisi de iyidir.o an çevrede hangisi bulursam yapışır alırım.atlas atlastır aga.ama şahsi atlasım netterdir.
sobotta kahvedir netter çay.

sobottayı favori yapan tıbbiyelinin gururu. netter daha yumuşak daha sıcak daha insan. (*alıntıdır; C.m.)