amerika kıtası ülkelerinden Venezuella'nın devlet başkanı.türkiye ziyaretinden bir kaç gün sonra abd vize başvurularının süresiz askıya alınması kararı alınması tesadüfü yaşanmıştır.

Ziyaret sırasında devlet başkanı şu beyanda bulunmuştur:"Dünya birkaç ülkeden çok daha büyük. Biz çok merkezli ve çok kutuplu bir dünyanın kurulacağından eminiz."görsel
venezuela'nın diktatörü.

bu aralar kendi ülkesini açlıkla boğarken nusr-et'te yediği yemek ile gündem olmuştur.

ülkesinde insanların birkaç dolar için birbirini öldürmesinin müsebbibi olan bir tirandır.
tam adı nicolás maduro moros olan, hugo chavez'in halefi olan venezuela'nın koltuğu tehlike altında olan devlet başkanı.aralık 2015'te yapılan seçimlerde muhalefetin büyük çoğunluk ile parlamentoyu ele geçirmesinden sonra, mayıs 2018'deki muhalefetin boykot etmesi nedeniyle %46'lık bir katılım ile tekrar devlet başkanı seçilmişti.2 gün önce ulusal meclis başkanı Juan Guaido Maduro'nun başkanlığını tanımadığını ilan ederek kendi devlet başkanı ilan etti.maduro'nun cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan ile de yakın dostluğu bulunuyor.
venezuellada bir otobüs şöförü iken bir anda kendisini hugo chavezin en yakın dostlarından biri olarak siyasette bulan ilginç siyasi.

chavezin ölümünden sonra ülke yönetimine geçmiş ve o dönemde venezuella bitmiştir. resmen ülke iflas etti .

şu an devleti kendi diktatörlüğünde yönetmektedir.