ösym 6 soruyu iptal ettiğini açıklamasına rağmen bir dersane tarafından desteklenen 3 kişi tarafından açılmış ve inatla geri çekilmeyen davadır.

binlerce kişi mağdur edilmektedir.edit:

mahkemeye 10 soru için başvurulmuş olup, bunlardan 5 tanesi ve bunların dışında kalan 1 soru ösym tarafından iptal edilmiştir.

iptal edilenler yanlışlığı textbooklarca kesin olarak gösterilen sorulardır.

mahkeme sonuna kadar devam etse dahi geriye kalan soruların iptal edileceği tartışmalıdır.

çok başarılı bir mahkeme süreci geçirilse dahi

0.'lı puan artışlı puanlar için aylarca beklemeyi mantıklı bulmuyorum

çevremden gördüğüm herkesin iptale gidecek sorular içinde ortalama yanlışlara sahip oluşu tabloda değişiklik yapmayacaktır
Binlerce kişiyi aynı saftaymış gibi göstermek doğru değil. Yanlış bir soru varsa iptal edilmesi gerekir. Sayı kaç olursa olsun. Şu kadarını iptal ettik hadi davaları çekin demek de etik değil. Biliyorum bir çoğumuz kendi açından değerlendiriyor.
sınava girenler arasında yapılan tarafsız anketlerde davanın geri çekilmesini isteyenlerin oranının %98'leri buluyor oluşu binleri istatiksel olarak aynı safta göstermektedir.
Açıkçası işin saçmalığı şu.

Bir üniversite sınavına 2 milyon insan giriyor bu tus sınavına ise 10000 anca.Sonuçları hemen okuyup soruları daha erken yayınlasalar itiraz hakkı daha hızlı gerçekleşir ve yine normal bir tarihte açıklanır sonuçlar bu kadar sıkıntı çıkmaz.
davacılar sağduyulu davranarak pazartesi davayı geri çekme kararı almışlardır.

bu duyarlı davranıştan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.
çekilme kararı söz verdikleri gibi 6 sorunun iptal olduğu açıklandığı gün alınmalıydı.hiç teşekkür falan etmiyorum.