nöbette kavga sorunsalı

özet geçiyorum;
diş hekimiyim gece nöbetinde hasta olarak gelen ve hastanede çalışan, memur olduğu tespit edilen bir şahıs üzerime yürüyüp,küfür ederek olay çıkardı.darp veya fiziksel temas olmadı.hastane personeli olduğu için güvenlik adeta korumaya aldı şahsı.polis geldiğinde olay yerinden uzaklaştırılmıştı.normalde kelepçeleyip polise teslim edilmesi gerekirdi.başhekim şikayetçi olup dava açmamı istiyor. daha öncede birçok olay çıkaran birisiymiş.dün gece çok fazla manipüle edilip şikayetçi olmadım,şahsın çocuk esirgeme kurumumdan geldiğini felan söylemeleri üzerine.sadece tutanak tuttum.şimdi sizce ne yapmalıyım mesleğimin daha ilk yılında olmaktan ötürü sarsıldım biraz.psikolojim bozuldu benim fakat beyefendi elini kolunu sallayıp dolaşıyor.bir yanım böylelerine taviz vermemem gerektiğini bir yanımda hiç uğraşma boş ver bir de başına musallat olur uğraş dur diyor.
edit:şahıs çocuk esirgeme kurumundan yetişmiş.ondan dolayı bir pozitif ayrımcılıkla memur olabilmiş.üniversite mezunu bile değilmiş.beyaz kod verdim fakat güvenlik görevlilerinin zaafı vardı polisi bile ben aradım.benim kafama takılan ben dava açarsam direkt uzaklaştırılır mı veya görev yeri değişir mi bağlı olduğu kurumdan.
beyaz kod verildiğinden şikayet geri çekilse de kamu davası olarak işleyecek bir sürece sebep olmuş talihsiz olaydır. mağdur arkadaşımıza geçmiş olsun.

olayın ayrıntılarını bilmiyorum, kimseyi suçlamıyorum ve bu hadise özelinde değil insanlara bir fikir sunmak için genel olarak birkaç şey söylemek istiyorum. çocuk esirgemeden gelmiş çalışanlardan biriyle aynı kurumda görev yapan bir hekimim. bu kişileri manipüle etmek çok basittir. kötü anlamda söylemiyorum, onları çocuk gibi görmek, öyle davranmak gerek. işin aslı çocukluğunu yaşamamış, sevgiye aç, ilgiye muhtaç, eğer içinde bir gram sevgi kalmışsa onu yeşertmek için uğraşmaya değer bu insanlara bir gülümsemeniz bile sandığınızdan çok etki eder, adeta şifa verir. korkmadan yaklaşın, ister bir dost, ister abi/abla, ister kardeş gibi. geçmişleri için yargılamayın onları. hiçbir şey yapmıyorsanız bile onları önemsediginizi gösteren bir selam verin, iki hal hatır sorun kafi.

içerik kuralları - iletişim