nouman ali khan – Tıbbiyeli Sözlük
Pakistan asıllı, amerikada yaşaması ve nisbeten genç yaşta olması sebebiyle batılı gençlere yeni bir bakış kazandıran kuran alimi. Kurduğu beyyinah enstitute ile kuran dersleri verirken bir yandan da farklı tefsir projeleriyle youtube kanalından yayınlar yapmaktadır.

15 temmuz akşamında yaşadığıülkenin aksine türk milletine verdiği destekle gönüllerde taht kurmuştur. Bu akşam 20.30da haliç kongre merkezinde yapacağı konuşma tv net tarafından canlı yayınlanacaktır.
Çok sevdiğim,sohbetlerinden istifade ettiğim alim. keşke tüm müslümanlar böyle olsa dediğim bir isimdir ayni zamanda.eglenceli bir uslubu vardır insanı gulumsetir, çok fazla kisiye ulaşmıştır, daha da ulaşır inşaallah. şiddetle tavsiye ediyorum.
hiçbir şey anlatamadığım birine, internetten rastgele birkaç video ile çok şey anlatan güzel insan.
Hani okulda başın sıkışınca kapıyı vurup hocam bi derdim var dersin ve çözüp bulup çıkarsın, sanki o hoca gibi bi yerdedir. Ve birçoğuna bu şekilde ulaşıyorsa ya çoğunluk aynı yerde tökezliyor ya da aynı yerden kalbimize dokunulmasına engel olamıyoruz demektir. Hizmet budur işte.
Alim değildir ve bunu çoğu konuşmasında söyler. Müslüman bir ailede büyüyüp Müslümanca yaşamayan bir insandır gençliğinde, sonra üniversitede sağlam bir dönüş yapmıştır. Ülkemizdeki gençlerin yüzde doksanı da bu durumda olduğu için bizim dilimizden anlar, asla taviz vermeden güzel bir üslup kullanarak anlatır anlatacağını. Bence diye başlayan hiçbir cümlesine denk gelmedim. Ayet ve sünnet ışığında yaşar ve yaşatır. Konuşmaları merakla beklenir, aşkla izlenir.