nureddin yıldız hoca – Tıbbiyeli Sözlük
islamda ruhban sınıfına yer yoktur. ayrıca ben benden akılca üstün mantıken daha ileri bir insan olmadığı düşünmediğim insandan ne öğüt alırım ne de dinlerim. bu camia kim ne derse desin isterseniz buna hekim ukalalığı olarak kabul edin bu ülkenin seçkin insanlarından oluşur. bu insanlar allah'ın kitabını bir aracı olmadan anlayabilecek bundan çıkarım yapabilecek zekada insanlardan oluşur. düşünün sevgili insanlar,herhangi bir hoca,hacı,şıh,şeyh olmadan siz bu dini anlamalısınız,allah'ın dini kitabı tüm insanlara indirilmiştir. tüm insanlar okusun anlasın düşünsün diye indirildi Kuran-ı kerim , evinizde bir köşede yaldızlı kaplar içinde dursun diye değil. okuyunca anlarsınız zaten bu insanlara gerek olmadığını. bilerek anlayarak inanın ki inancınız her daim sağlam olsun.
bende bu milleti salak yerine koyan şeriatçı hacıyla hocayla bu iş olmaz dedim kuranı kendim okuyup anladım ve dinsiz oldum.
Tıbba müslümanca bakış diye 11 ders(50'şer dk.) yapan ve yüzlerce tıbbiyelinin sevdiği takip ettiği adam'dır.

Kendisini biraz takip edenler ne amaçla çalıştığını anlarlar.

Atılan iftaraların kendisini daha da güçlendirdiği adamda diyebiliriz.
(bkz:nikah ve nikah akdinin farklı şeyler olması)Toplasan 1 yılı bulacak süreye sahip konuşmalardan 2 dakikası cımbızla çekilip kara propaganda yapılıyor. Ve tıp camiasında bile bu algıya kapılmış insanlar var. Ne diyelim. Muhakkak bu konuda derin arastirmalar yapmışlardır. Yok yok sadece anlık hissiyatlarıyla hareket etmiyorlardır asla. bizleri de aydınlatırlarsa okuyup öğrenmekten mutluluk duyarız.
Bu adam kimdir nedir bilmem ama bu şahsiyetle ilgili bi olay kalmış aklımda onu aktaracağım. Geçen sene gyyd(genç yeryuzü doktorları)bünyesinde bizim fakültede seminer verecekti,bu adam seminer vermesin diye fkfliler okulun duvarlarına bildiriler falan asmıştı.
çok mu seviyorsunuz hocayı? o halde yollamayın beyefendinin istemediği yerlere. geriye bu yazının ulaşacağı kitlenin yani tıbbiyelilerin okullarından, tıbbiyenin belirli bazı bölümlerinden başka pek az seçenek kalacak. tabiatın yürüyüşü belki yavaştır, hız verin ona, doğa da işini, doğal seçilimi yapsın.

tanım: kadınları, seçen konumdan seçilen konuma çekmeye çalıştığını düşündüğüm kişi.
başlığından gördüğümüz üzere sözlük müridlerinden kaynıyor. ne tip bir alim olduğuna örnek verecek olursak; rus büyükelçiyi vuran polis mevlüt mert altıntaş bu adamın sohbetlerine katılarak o kafaya ulaşmıştır. bunun kafasında olan doktor ve tıp öğrencilerinin de....
edit: imla