nusret'in 330 binlik saati

haber kaynağı :milliyet
---spoiler---
sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren etçi nusret, patek philippe marka saate 330 bin tl ödedi.


---spoiler---

bir saate bu kadar para vermek benim gozumde israftır, lüx alınacaksa 30.000 e falab rolex alınabilir ama 330.000'e saat yerine araba, ev, arsa vb birçok şey alınır ve bunlar sattığında da değer kazanabilecek şeyler.

günümüzde gösteriş ve etiket peşinde olmanın bi tezahürü olarakta yorumluyorum nusret'in bu davranışını ama benim inancımda paramızı nereye alacağımızdan da hesaba çekileceğiz ve bu şekilde har vurup harman savurmanın hesabını kimse veremez.
330 bin tl'lik tuz dökme sanatı.
kendim saat konusunda düşkünümdür. gayet zarif saatler max 2 3 bine alınabiliyor ki çoğu da isviçre saatleri. bu kadar fiyatı anlamıyorum gerçekten..
bir ömür çalışıp 100 bin lirası dahi olamayanlar bir yanda. parayı nereye harcayacağını şaşırıp koluna 330 bin takanlar bir yanda.
garip.
adam, 330 bin liraya araba alsa kimse bunu konuşmayacaktı.
böyle zamanlarda şaşırıyor halk kitleleri arasındaki uçuruma zavallı insanlarımız.
görgüsüzlük sembolüdür.

(ebkz: #53021) o fiyata araba alınsa kalite ve bunun sağlayacağı konfor, güvenlik gibi gerekçelerle hak verilebilirdi. 330 binlik bir aksesuar sadece güç gösterisidir.
mercedes e serisi ya da bmw 5 serisi alınabilecek paraya alınmış saattir.
kendine göre herkes gerekçe bulabilir.
(ebkz: #53031) o halde aynı görüşü tablolar için de söylebilir miyiz? ya da antika eşyalar? belki de özel yapım ekstra özellikli vs.dir, bu yalnızca başkalarının gözünde aksesuardır. iç dünyasını bilemeyiz.

içerik kuralları - iletişim