odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağıran doktor – Tıbbiyeli Sözlük
ekşi sözlükte yine yazarların tüm doktorlara saydırmasına sebep olmuştur. bu konuya sonra gelicem. elbette böyle bir olayın yaşanmaması gerek. insanlar doktorları eleştirirken bu mesleğin ne kadar stresli bir meslek olduğunu unutuyorlar. daha 2. sınıf olan ben bile kliniğe gittiğimde bu stresi fazlasıyla yaşıyorum. zaten doktor hanım da bu hareketlerinden dolayı gerekli cezayı alacaktır.şimdi gelelim ekşi sözlük yazarlarına. bu insanların gerçekten aşağılık kompleksi var. 1 doktor yüzünden tüm doktorları rahatlıkla egoist adlandıra biliyorlar. doktorluk zor değilmiş, amelelik daha zormuş gibi yorumlarla karşılaşıyoruz. herkesin dilinde doktorların aldığı maaş var. ha bir de salağın biri "bu yaşlı dede bastonuyla doktora vursa, doktor beni dövdüler diye şikayet eder" gibisinden bir şeyler yazmış. gerçekten yazık.umarım böyle bir olay bir daha yaşanmaz
aga izledim videoyu.doktorun bağırması bence hak değildir.amca da amca işte aga girer yani laf anlatılabilir mi yaşlılara biraz daha hoşgörülü olmalıydı.

şimdi doktor hanım orda ne diyor? 'burdan bir şey kaybolmuşsa seni şikayet edeceğim'belki de daha önce başına böyle bir olay geldi ya da başka bir durumlar oldu.sadece bir kesitten bakarak değerlendirmek yanlıştır.

o aşırı tepkisi de çok yanlıştır.o tepkiler insanı haklıyken haksız yere düşüren tepkieler.

bir de son olarak böyle haberler ve videolar ya işin gerçek yüzünü gösteriyor-malum herkeste artık akıllı telefonlar var- ya da doktorlara karşı bir itibarsızlaştırılma girişiminde bulunuluyor.
tabi ki doktorun yaptığı doğru değildir. fakat bunu bir okul müdürü yapsa, muhasebeci yapsa, mühendis yapsa, öğretmen yapsa vs. vs. haberlere çıkmaz ve bu kadar konuşulmaz. doktora şiddet gündeme çoğu kez düşmezken öyle bir konuşulup geçilirken, bir doktorun davranışı ana haberde.. her insan hata yapabilir. kötü bir gün geçiriyor olabilir. evet klişe ama doğru mu doğru.
şundan eminimki her nekadar hepimiz için zor olsa da hadiseye bir de hekim gözüyle bakmanızı tavsiye edecek doktor meslektaşımız.yaşlı mı evet,önceliği varmı evet ama bu hekimin odasına izinsiz girip bekleme hakkını vermez,üstelik hemşire amcayı uyarmış,dışarda bekle diye ama amca belli ki yaşından beklenmeyecek kadar gözü açık,sıra beklemek istemiyor.belki kapınnın önünde 90 yaşında başka bi amca var,belki tekerlekli sandalye de bekleyen teyze var,kimbilir belki seddye ile sırasını bekleyen yatalak bi hasta da olabilir kapının önünde.hergün kıraathanede çay sigara yapıp polikliniğe her seferinde geldiğinde ben x şehrinin y ilçesinin dağ köyünden geliyorum oğlum beni bekletme diyen dede gördü bu gözler.pek kıymetli meslektaşlarım siz siz olun böyle şeylere taviz vermeyin,kimsenin hakkını kimseye yedirmeyin,eş,dost,akraba kayırmayın,prensipli olun göreceksiniz istisnalar dışında insanlar sizin bu tavrınızı zamanla özümseyecek ve saygı duyacaklar.ha istisnalardada üslubunuza da mutlaka dikkat edin.

(bkz:tıbbiyeli sözlük toplumsal mesaj timi)