Vermemekte haklılar çünkü o süre zarfında başına ne geleceği belli değil. Sadece yıpranması bile hoş değil
Verilen kitabın geri gelmemesiyle sonuçlanacağı için gayet haklı buluyorum.üzerine ismini yazmak bile çözüm olmuyor bazen.
Kitabı okuduktan sonra süs diye vitrine koymaktansa isteyen bir arkadaşıma veririm ki o da okusun.

Yıpranmasa güzel olur elbet ama yıpranacak diye de arkadaştan kitap mı saklanır?
bi kere vermistim arkadasimin kalemi ustune akmis kitabin mahvolmus, bi kere de biri kapagini katlamis oyle okumus. Tamam belki kitap cok pahali bi sey degildi ama emanet bi seyi kullanmayi bilmemek de ne biliyim. O gun bu gundur kimseye kitap vermiyorum.
Aslında tam tersi :) tüm okuduğum kitapları başka arkadaşlarıma hediye ederim. Onlar da okusun diye
Sorumsuz insanlar yüzünden kitabından olmayı istemeyen her kitapseverin yapması gereken şey.Bir süre önce kitaplarımın büyük bölümünü sattım. Sadece çok değer verdiğim birkaç kitabımı saklıyorum, onları da bırak arkadaşı kardeşime bile vermem. Ne kadar özensiz olduğunu bilirim çünkü. Bense tam anlamıyla kitap kurdu bir arkadaşımdan bir sürü kitap almıştım ödünç olarak. Kendi kitabımdan daha dikkatli kullandım emanet diye. O yüzden kitabın üstüne yatan arsız insanlardan tiksiniyorum.Kütüphaneye giderim kitap almak için. ders kitaplarının olduğu bölümden ayrı ufak bir yer var, raflar dolusu pırıl pırıl kitaplar var okunacak. Kitap okumak isteyen ya gidip kendi alsın ya kütüphaneye gitsin ya da pdf falan indirsin. Kaldı ki ben kitaba para vermeyi çok gerekli bulmuyorum. Kütüphaneden ödünç aldığım kitabı çok seversem o zaman gidip alıyorum kitapçıdan. Nasıl çıkacağından emin olmadığım kitaba 25-30 lira vermek istemiyorum.
versen dert vermesen ayrı dert olduğu için elimdeki kitabı soranlara benim değil arkadaşımdan ödünç aldım diyorum. çünkü komite başında arkadaşıma verdiğim kitabı 5 komite sonra alabildim, üstelik fırsatı olma-mış okuyama-mış
Haklıdır. Çünkü verilen kitaplar geri gelmiyor. Kişiye göre değişir ama insanın veresi gelmiyor böyle olunca.
ödünç kitap veririm, çünkü çok beğendiğim kitapları arkadaşlarımla tartışmak isterim. ha geri verilmezse de o kişiye bir daha vermem olur biter. ama mutlaka okuyacağım dediği 150 sayfalık kitabı 1 ayda hala okumayan arkadaşım vardı, o yüzden okumayana da vermemek lazım.
edit: 7 ay oldu, hala kitabımı geri alamadım şu an vermeyenlere de hak veriyorum. 150 sayfa lan?!
Edit2: şu an benim de içerisinde bulunduğum grup. En güzel kitaplarımı vermişim geri gelmediler kaç yıldır. Bundan sonra no beybi. Ha verdiklerimi de çirkeflik yoluyla geri almaktan çekinmem(*) sinirlendim yine bak.

Kamu spotu: ödünç verilen kitap ödünç verilmiştir. Kitaplığınızda biblo niyetine aylarca yıllarca birakiyorsunuz benim sinirlerimi geriyorsunuz. Germeyin. Okumuyorsanız Geri verin.