öğretmenlerin facebook kullanması

benim profil resmim 35 beğeni almazken en tırt hoca bile 200 beğeni alıyor bende öyle bakıyorum.

ayrıca beğeniyorlar hocalarım o yüzden severim onları.
bazen akıllara zarar olabiliyor.
-lisedeki tarih hocam. bekar galiba, tüm vücudunu alacak şekilde dekolteki, güneş gözlüklü selfieler çekip haftada bir profil fotosu değiştiriyor. 35 yaşlarında, kadına da üzülüyorum acaba çok mu ilgiye ihtiyacı var diye. instagram info kısmında osmanlı torunu falan yazıyor, garip bir kişilik.
-lisedeki ingilizce hocam. bu seferki 60 yaş üstü erkek. arada diğer hocaların sayfalarında paylaştığı resimleri paylaşıyor. yani sizin profil fotonuzu bir adamın paylaştığını düşünün. bir insan niye bunu yapar, acaba yanlışlıkla mı yapıyor bir türlü anlam veremedim, swh.
-lisedeki türkçe hocam. bunun capsini görmüştüm twitter'da şahitlik etmedim neyse ki. facebook'ta kim kardashian tarzı bir kadının fotosunun altına 'tam yalamalıksın' yazmış. garibim yorum yapınca anasayfada takipçilerinin görebildiğinden haberi yoksa demek ki...
(bkz: başkası adına utanmak)
not: yukarıdaki parçaları birleştirip hangi lise olduğunu bulursanız haberim olsun, swh.
aralarında normal insan yoktur.

-bir lise hocam güzel güzel sözler paylaşıp altına ismini soyismini yazıyordu. ben de şaşırıyordum ya bu niteliksiz nerden buluyor bu sözleri, bunun kafası bu kadar çalışmıyor ki diyordum. bir gün yazıp altına imzasını attığı sözü googleda arattım kuran ayeti çıktı. diğer sözlerini de aratayım dedim diogenes, montaigne, j.j. rousseau gibi geniş bir yelpaze çıktı karşıma. adam tarihi insanların sözünü araklamakla kalmamış ayeti bile araklamış. ne diyeyim.

içerik kuralları - iletişim