öldü diye bırakılan hastaları hayata döndüren doktor

kendisi kardiyoloji uzmanı dr. hamit çelik'tir. tgrt haber de yayınlanan bir haberde "kalp krizi geçiren ve öldü diye bırakılan hastaları hayata döndüren ünlü doktor" olarak ifade edilmiştir. bu haberde de kendisi müthiş bilimsel!! açıklamalarda bulunmuştur. "25 yaş üstünde spor yapmak vücudu yaşlandırır. fazla su içmek dolaşıma yük oluşturacağı için organ hasarına ve yaşlanmaya neden olur" gibi epik açıklamaları vardır

https://www.facebook.com/doktorhamitcelik/videos/363326387435657/
hakkında ilginç haberler olan kardiyolog:
https://www.google.com.tr/amp/amp.bomba32.com/haber/isparta/olume-meydan-okuyan-doktor../12407.html
haberi okumaya üşenenler için kısaca özetleyeyim daha önce 2 saat müdahale etmesine rağmen kalbi çalışmayan hastaya 20 dakika içinde anjio yapıp 3 damarını açmış ve stent takmış hasta böylece hayata dönmüş.

ilginç yani yarın öbür gün hasta öldü desek hastalar bize inanmayacak her hasta için mucize olmasını, mucize yaratmamızı isteyecekler sağol dr. hamit çelik kendini ön plana koymak için bizi gömdün ya.
bir kaç yüz yıl önce de var olan doktordur.
(bkz:hz.isa)
medyatik olma uğruna tıbba, fenne, ilme aykırı açıklamalar yapan doktor.

halkın ilgisini çekmek, gündem oluşturmak, popüler olmak amacıyla yapılan bu tür açıklamaları televizyon kanalları bu kadar kolayca yayınlamamalı. bilimsel veriler olmadan konuşan tabir-i caizse işkembe-i kübradan sallayanlara fırsat verilmemeli.

ayrıca bu meslektaşımız kendi reklamı uğruna hepimizin sırtına yük yüklüyor. 2 saat müdahale dediğini cpr anlıyorum ve ihtimal de vermiyorum. ne kosta kalır ne göğüs duvarı ne akciğer ne de beyinde sağlam hücre. sihir yaptım döndürdüm dese daha inandırıcı olur.

yarın 45 dakika cpr yapıp exitus kabul ettiğimiz hastanın yakınları üstümüze 2 saatte dönen var müdahale etmiyorsunuz diye üstümüze saldırırsa hiç şaşırmayacağım.
olmayan doktordur.
şöyle bir şey var, belki bahsedilen budur: (bkz:yalancı)
kardiyoloji yoğun bakımındaki stajyer doktordur herkes yorulur pes eder geriye en heveslisi yeni yetme stajyeri geçer. aa bi de bakarsın sinüs ritmi
medyanın abartması ve halkın inanmaya meyilli olmasından kaynaklı söylenmiş bir başlıktır.
belki de hastalar ayıp olmasın diye ölmüyorlardır. o kadar zahmet etmiş doktor bey ölüp de üzmeyelim diye hissetmişlerdir.

içerik kuralları - iletişim