Tıbbiyeli Radyo Yayında!

ölmeden önce yapılması gerekenler

bu liste aslında çok uzun ama herkesin görüşü farklı tabi. bence kesinlikle dünya turu. her şey televizyonda ve internette gördüğümüzden farklı olabilir. bu dünyayı tanımadan öbür dünyaya göçmek istemiyorum.
yaşamak. farkına varmak. yaşadığının farkına varmak. okumak. etrafımızdaki şeylerin yaşadıklarını okumak. bilincine varmak. sorumluluk bilincine varmak. bir çiçeği yetiştirmek. bir meyvenin olmadan koparılmasını önlemek. bir taş atmak karanlığa. dünyaya uzaktan bakmak. bütün karmaşadan, temaşadan, acıdan, sevinçten, kıpırdayan şeylerden onları görmeyecek kadar yükseğe çıkıp bakmak dünyaya. bu güzel mavi küreye tepelerinden hafif basık olduğuna takılmadan bakmak. bir derin nefes almak. bütün bu hengamenin geçici olduğunu anlamak. koskoca kâinatta, ufacık bir gezegenin içindeki ufacık insanların ufacık dalgalanmalarının geçici olduğunu anlamak.
liste seven bir insan olarak list challenges adlı siteden özellikle bu konuda çok yardım aldığım meseledir.

sitede ölmeden önce okunması gereken kitaplar, izlenmesi gereken filmler, dinlenilmesi gereken şarkılar, oynanması gereken oyunlar, görülmesi gereken yerler gibi onlarca listeler var. isterseniz kendi listenizi oluşturabileceğiniz gibi, başka insanların oluşturduğu listeleri de görüp izlediklerinize/okuduklarınıza tik atabiliyorsunuz.
yemek yapmayı öğrenmek.
ama öyle yumurta kırmak ya da pilav yapmak gibi değil de ciddi anlamda bir sanatçı edasıyla kendin için sevdiklerin için bir şeyler pişirmek ve birlikte huzur içinde o yemeği yemek bence unutulmaz bir an olurdu.

içerik kuralları - iletişim