ölü diriltme rehberi

1 adet aşağıdaki özellikleri olan sığır. evet sığır.
-ne yaşlı ne genç
-rengi sarı alacası olmayan
-ne gezen ne tarla süren ne de ekin sulayan.

sığırımızı öncelikle boğazliyoruz. sonrasında ölen kişiye bu sığırın etiyle vuruyoruz. bingo dertsiz tasasız ölü diriltme (restart) işlemi tamam.

(spoiler:bakara
67 - hani bir zamanlar musa kavmine demişti ki allah, size bir sığır boğazlamanızı emrediyor. onlar da "sen bizimle eğleniyor, alay mı ediyorsun?" dediler. musa da: "böyle cahillerden biri olmaktan allah'a sığınırım." dedi.
68 - onlar, "bizim için rabbine dua et, her ne ise onu bize açıklasın." dediler. musa, "rabbim buyuruyor ki, o ne pek yaşlı, ne de pek taze, ikisi arası dinç bir sığırdır, haydi emrolunduğunuz işi yapınız." dedi.
69 - onlar, "bizim için rabbine dua et, rengi ne ise onu bize açıklasın." dediler. musa, "rabbim buyuruyor ki, o, bakanlara sürur veren, sapsarı bir sığırdır." dedi.
70 - onlar, "bizim için rabbine dua et, o nedir bize iyice açıklasın, çünkü o bize biraz karışık geldi, bununla beraber allah dilerse onu elbette buluruz." dediler.
71 - musa, "rabbim buyuruyor ki o, ne çifte koşulup tarla süren, ne de ekin sulayan, ne de salma gezen ve hiç alacası olmayan bir sığırdır". onlar da: "işte tam şimdi gerçeği ortaya koydun." dediler. nihayet onu bulup boğazladılar. az kaldı yapmayacaklardı.
72 - hani bir zamanlar siz bir adam öldürmüştünüz de onun hakkında birbirinizle atışmış ve onu üstünüzden atmıştınız, halbuki allah, saklamış olduğunuzu açığa çıkaracaktı.
73 - işte bundan dolayı, o sığırın bir parçası ile o ölüye vurun, dedik. allah ölüleri işte böyle diriltir ve size âyetlerini gösterir, belki aklınızı başınıza toplarsınız.)
1 adet klarnet
1 adet kanun
1 adet üsküdar gün batımı
ve 1 adet keyfimin kahyası
2000’li yıllarda arkadaşında 6300 olanlar için (bkz:gamze özçelik)
got 8.sezonda anlayacağız formülü. merakla bekliyoruz.

içerik kuralları - iletişim