önemli olan iç güzellik – Tıbbiyeli Sözlük
dişiler için sarkmamış memeler ve kıvrımlı bir popoya, erkekler için şişkin biceps ve pectoralis majorlere eşlik ettiğinde daha bir iç açan, tamamına eren, matür bir hâl alan güzellik.
Büyük bir yalan olan önermedir. Eğer siz güzel bir kadın, yakışıklı bir adam, canlı renkli bir meyve, ışıltılı bir koltuk takımıysanız muadillerinizden beş tık öndesinizdir.
Artık insanların karşısındakinde bıraktığı izlenimi dert ederek söylediği rutin yalanların arasında olmayan sözdür. Ne mutlu bize ki insanlar artık özgürce (!) dış görünüş odaklı seçimler yaptıklarını söyleyebiliyorlar. Özgürce değil de dürüstçe mi demeliydim?

İç güzellik arayışında olmanın hiçbir zaman karşılık bulamayışı ve iç güzellik arayışında olduğunu söylemenin demode bir yalan muamelesi görüşü ne kadar acı bir şey.
Cidden en büyük yalanlardan birisidir bu. İç güzellik de önemli tabii ki ama şöyle düşünelim, dış güzelliği ortalamanın altında olan bir insan içi güzel diye tercih edilmez çoğunlukla. Yani insanlar güzelliğe odaklı arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım biz bizeyiz şurada. Biyolojik olarak iyi genlerin peşindeyiz, ben misal tip olarak ortalamanın altında biriyim ve bir kadının beni ilk görüşte beğenebileceğini düşünmüyorum.
evet önemli olan iç güzelliktir arkadaşlar. şöyle düşünün. hiç arkadaşınızla yeterince güzel olmadığı için yollarınızı ayırdınız mı? hayır. çünkü arkadaşınızın dış görünüşü değil, kalbi, yaşadığınız güzel anlar sizi ilgilendirir. o halde insanlar hayat arkadaşını seçerken de bunu akıllarında tutmalılar. hayatı zehir edecek güzel/yakışıklı birini hiçkimse istemez diye düşünüyorum.kimsenin de gerçekten sevdiği birinin kaşının ince kalın, burnunun uzun kısa oluşuna dikkat edeceğini sanmıyorum. ha bu söylediklerim demek değildir ki dışı güzel olanın içi güzel olamaz. Ikisi de güzel olan bir çok insan vardır elbet. ben sadece dışın ne olduğunun çok da önemli olmadığından bahsediyorum. Şahsi fikrim bu.

Ek:ha şu da aklınızda olsun hep güzellerin kötü huylarından bahsediliyor ama güzel olmayan birisi de kötü huylu olabilir. Demem o ki boş verin dışa kafa yormayı. Şunlara bakın: iyi bir insan mı? Kalbi güzel mı? Beraber mutlu olur muyuz?