önemli olan iç güzellik

dişiler için sarkmamış memeler ve kıvrımlı bir popoya, erkekler için şişkin biceps ve pectoralis majorlere eşlik ettiğinde daha bir iç açan, tamamına eren, matür bir hâl alan güzellik.
katıldığım önermedir. o yüzden iç giyime yatırım yapmak gerek.
biber dolması seçerken kullandığım yöntem.
iç güzelliği dışa vurmanın en güzel biçimi aşağıda olan önermedir.

(bkz:penti)
artık insanların karşısındakinde bıraktığı izlenimi dert ederek söylediği rutin yalanların arasında olmayan sözdür. ne mutlu bize ki insanlar artık özgürce (!) dış görünüş odaklı seçimler yaptıklarını söyleyebiliyorlar. özgürce değil de dürüstçe mi demeliydim?

iç güzellik arayışında olmanın hiçbir zaman karşılık bulamayışı ve iç güzellik arayışında olduğunu söylemenin demode bir yalan muamelesi görüşü ne kadar acı bir şey.
psikolojide halo etkisi adında bir fenomen vardır. denir ki bu etkiye göre ilk izlenim ne kadar iyiyse karşıdaki kişiyi iyi biri olarak görmemiz de o kadar olasıdır. çok güzel/yakışıklı kişinin aynı zamanda samimi, iyi niyetli, dürüst vb. bir insan olduğunu düşünmek gibi. belki 2. ya da 3. planda iç güzellik daha önemlidir ama ilk izlenimi her zaman dış görünüş verir.
cidden en büyük yalanlardan birisidir bu. iç güzellik de önemli tabii ki ama şöyle düşünelim, dış güzelliği ortalamanın altında olan bir insan içi güzel diye tercih edilmez çoğunlukla. yani insanlar güzelliğe odaklı arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım biz bizeyiz şurada. biyolojik olarak iyi genlerin peşindeyiz, ben misal tip olarak ortalamanın altında biriyim ve bir kadının beni ilk görüşte beğenebileceğini düşünmüyorum.
hayvanî tarafı ağır basan bir türüz. iç güzelliğin bizim için önemli olması ancak bilinçli bir karar olabilir. insan olmaktan pek memnun olmayan, dünyadan uzaklaşıp kendi bireyselliğine odaklanmış kişilerin benimseyeceği bir görüştür. veya bir sürü ilişki yaşayıp da gerçeği anlamış olanların.

canlılığın, vücudumuzun ahlâkî kaygıları yok, iç güzellik eş seçimi için geri planda. gelişmiş beynimizin bu vücut için parazit gibi olduğunu söylemiş miydim?

bazı gerçekler saçmadır. aslında biz bilene kadar ne saçma ne mantıklı, ne doğru ne de yanlış değiller. hiçbir şey bilmesek, bilinçsiz olsak rüzgarda savrulan yapraktan farkı kalmayacak hiçbir eylemin.

sen bakana kadar hiçbir şey yoktu, sen gördün ve her şey oldu.
evet önemli olan iç güzelliktir arkadaşlar. şöyle düşünün. hiç arkadaşınızla yeterince güzel olmadığı için yollarınızı ayırdınız mı? hayır. çünkü arkadaşınızın dış görünüşü değil, kalbi, yaşadığınız güzel anlar sizi ilgilendirir. o halde insanlar hayat arkadaşını seçerken de bunu akıllarında tutmalılar. hayatı zehir edecek güzel/yakışıklı birini hiçkimse istemez diye düşünüyorum.kimsenin de gerçekten sevdiği birinin kaşının ince kalın, burnunun uzun kısa oluşuna dikkat edeceğini sanmıyorum. ha bu söylediklerim demek değildir ki dışı güzel olanın içi güzel olamaz. ıkisi de güzel olan bir çok insan vardır elbet. ben sadece dışın ne olduğunun çok da önemli olmadığından bahsediyorum. şahsi fikrim bu.

ek:ha şu da aklınızda olsun hep güzellerin kötü huylarından bahsediliyor ama güzel olmayan birisi de kötü huylu olabilir. demem o ki boş verin dışa kafa yormayı. şunlara bakın: iyi bir insan mı? kalbi güzel mı? beraber mutlu olur muyuz?
kaybolmayan en önemli içgüdüler yaşama ve üreme içgüdüsüdür. şimdi birinden hoşlanırken,aşık olurken bilinçaltımız otomatik olarak ilerideki çocuklarına en iyi en sağlıklı genleri aktaracak insanı seçer. bunun dışa yansıması da “dış güzellik”tir. kadınlara geniş bel çevresi,büyük dudaklar vs.. doğurganlığı gösterirken erkeklerde çıkık elmacık kemikleri ,köşeli bir yüz yine daha erkeksi bir imaj yaratır karşıda. bu bizim farkında olmadan yaptığımız evrimsel psikolojiyle açıklanan bir şey. ama tüm bunlara rağmen zekanın beni hepsinden daha çok çektiğini de ekleyeyim.buna da sapyoseksüellik deniyor.dolaylı olarak aynı mantık..

içerik kuralları - iletişim