online alışveriş yapmayan uyuz tip

çağa ayak uyduramamış, paranoyaları olan tiptir. bunun bir üstü, telefonlarının dinlendiğini iddia eden sıradan tiptir. kim ne yapsın sizin boktan kredi kartınızı, kim dinlesin sizin telefonlarınızı. böyleleri 1000'tl lik malı dükkandan 1200 tl'ye alıp övünürler ayrıca.
pire için yorgan yakan tiptir.

senden benden çekilen ufak meblağlar damlaya damlaya göl olur mantığıyla gayet kullanışlı bir dolandırıcılık yöntemidir. bu yüzden online alışverişte bankalar fazlasıyla dikkatli olup örneğin google playden yaptığım bir alışveriş için bana anında bildirimde bulunuyor. onlar üstlerine düşeni yaparken öğrencilik döneminden kalan mütevazı limitli kartımı kullanarak ben de önlem alıyorum.
istenilen ürüne dokunmadan,onu görmeden,kendi elleriyle almadan almak istememek ne zamandan beri uyuzluk olarak nitelendiriliyor.ne malum tam istenilen ürünün geleceği ya da sana uyup uymayacağı.bu konudan ziyade uyuzlukla nitelendirilmesi gereken başka önemli konular olmalı.mesela bu başlığı açmak gibi.
başkasının yaptığı alışveriş şekli nasıl olur da ona uyuz olmana neden olur ki?!
bir de buraya internetten alışveriş yapmama nedenleri yazmayacağım yani en basitinden canım öyle istedi elalemi ne ilgilendirir der geçerim
bilmiş kardeşler sordunuz mu laptopun kamerasını da siyah bantla kapatmış mı?
tanım: belki zamanında mağdur olmuştur.
bir kaç sene öncesine kadar bendim bu.dost tavsiyesi ile online alışverişin kolaylığını,avantajını bir keşfettim pir keşfettim,bu zamana kadar yapmadığım online alışveriş farkını kapattım.sonrasında gelsin indirim kuponları gitsin sürpriz hediyeler.
40 yaş ve üzeri nesildir genelde. zamanında atmlerin paralarını yediğini sananların 21 yy. versiyonudur.
giyim ürünleri için benimdir bu.* bir giysiyi, ayakkabıyı asla denemeden alamam; çünkü mankenin üzerinde güzel görünen bana yakışmayabilir, ayakkabının kalıbı farklıdır numarası tutmayabilir. bir tercih olan bu konuda neden uyuz olarak yaftalanmaktayım merak ediyorum.
(bkz:#106094) sırf şu entrydeki olay yüzünden bile giyim konusunda dahil olduğum "uyuz" insan çeşidi. mağazada deneyip doğru bedeni bulduktan sonra, online'da daha uygun ise sipariş veririm tabi, neden olmasın. mağazada 120 tl olan pantolonu internetten 40 tlye almışlığım var.

içerik kuralları - iletişim