önlük ve stetoskopla kafeye gelen tip

genellikle tıp fakültesi çevresindeki mekanlarda gözlemlenen tiptir. kılık kıyafeti yetmiyormuş gibi dikkat çekmek için manik atak geçirir gibi sesli kahkahalar attığı rahatlıkla görülebilir. kız-erkek düşürme gayesi olabileceği gibi sadece egosunu okşatmak istiyor da olabilir. orada biri sağlık problemi yaşasa " şey aslında ben eczacının kalfasıyım" deyip uzama ihtimali hiç de az değildir. bunların bir ileri versiyonu `metroya önlük ve stetoskopla binen tip`tir. aynı tip birinci sınıftayken belediye otobüsünde anatomi atlası açmıştır.
önlüğü montun üzerine giyenleri gördü bu gözler..
hastane kafesine bu kılıkla gelmekten doğal birşey mi var
stetoskop detayı önemlidir, beyaz önlüklü kasaptan ayırt edilmesine yarar. bana bakın tıpçıyım ben diyordur.
stetoskop fiyatlarına bakınca, artık masa üstüne koyulan araba anahtarı - cüzdan - sigara üçlüsüne bir de stetoskop eklemeyi hak ve reva buluyorum.

stetoskopla herbir yere gidilir.
koyacak yer bulamıyordur napsın.
emanet stetoskobu acilde kaybetmiştim ve deli dana gibi binbeşyüz tur atmıştım ortalıkta.
kınamayın arkadaşlar kınamayın.
ilk 3 sene içinde muhakkak önlükle bir hava atma merasimi yapılır
4.sınıfın ilk zamanlarında buna steteskop da eklenir
(bkz: hepiniz ordaydınız be)
hayır önlüğü anlarım da steteskop nedir abi ya.. kafede oskültasyon mu yapcan?
fakültenin içindeki cafeden bahsediyorsanız bence gayet normal çünkü bizim cafe zaten tıp fakültesine özel yani içerdeki öğrenciler tıpçı agahja
bir üst versiyonu en işlek caddelerin birinde önlük ile gezerken snap çekmek ve altına “önlüklü kekolaaar” yazmaktır. bizatihi gözlerim ile şahit olmuşumdur. kısa süreli baş dönmesi yaşadığım doğrudur.
bu gözler, okuldan ancak herhangi bir araç vasıtasıyla gidilebilen bir alışveriş merkezine önlükle gelen insan gördü, okulun oradaki kafeye gitmiş olsun çok mu?
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim