Tıbbiyeli Radyo Yayında!

onur can özcan

buğulu sesi ve slow şarkılarıyla yakın zamanlarda youtube'da ünlenmiş 21 yaşındaki genç şarkıcı, söz yazarı. dün içinde bulunduğu teknenin batmasıyla hayatını kaybetmiş, bugün cansız bedeni denizde bulunmuş.
yakınlarına sabırlar dilerim..

21 yaşında pek de gençmiş. allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin...
yaramızda kalsın
en umutsuz olduğum zamanlarda çıkmıştın karşıma, daha ne şarkılar yazıp söyleyecektin sen. gerçekten içim acıyor, öyle derin bir acı ki bu kalbimde hissediyorum, kaybolduğunu öğrendiğim andan beri dolu gözlerim. her ölüm erken tabi ama seninki çok erken oldu güzel ruhlu çocuk, nur içinde yat...
kendisine benzeyen on binlercesi gibi kendi hâlinde sıradan, amatör müzikler yaparken denizde kaybolup ölmesi; akabinde bir anda internette isminin peak yapması nihâyetinde varlığını internetteki ölü övücüler vasıtasıyla öğrendiğim, dinlediğim kadarıyla vasat ve vasataltı müzik yapmış amatör müzikal genç.
bugün ünlü isimlerin sosyal medya paylaşımları yapması üzerine tanıdığım genç müzisyen. keşke ölümüyle tanımasaydık. anlaşıldığı üzere seveni çok dinleyeni çokmuş. talihsiz bir ölüm olmuş. allah rahmet eylesin.
bir şarkısında şöyle bir söz geçiyordu: daha iyi görüyor insan, gözleri yaşlandıkça... fizyolojik olarak gözyaşları ışığın kırılma indisini değiştirerek bize daha net bir görüş sağlar. ve ömür geçtikçe, yaşlandıkça bazı şeyleri daha iyi görmüyor muyuz, bakış açımız tamamen değişmiyor mu? çokça anlamlı geldi bana, bilemiyorum.

vefat etmeden önce de çok fazla dinlediğim, şarkılarını mırıldanmaya bayıldığım hüzün sesli adamlardan biri.
başlığı açilmamışsa açayım da bi seyler yazayim diye arattim ve 5 ay sonra şu an sözlükten öldüğünü öğrendim, bu nasil bi his ya..

içerik kuralları - iletişim