örgü örmek

genellikle iki adet şiş


bazen bir tığ


bazen ilginç makineler


alet edevata gerek yoksa eğer, parmaklar


veya kollar


gibi farklı araçlar ve çeşit çeşit, rengarenk ipler kullanarak yapılabilen eylem.

aynı zamanda inanılmaz rahatlatıcı bir hobidir. insanın kafasını boşaltıp pamuk gibi olmasını sağlar. hatta bir yerden sonra kol ve boyun ağrılarına rağmen bırakmak istemezsiniz, bağımlılık riski mevcuttur. bir şeyler üretiyor olmanın verdiği mutluluk da cabası.

malum indirim döneminde bile bir adet insan kazağına 3 haneli fiyatlar biçilmesinden dolayı örgü öğrenmeye karar verdim. gördüğüm kazaklar için "bu kadar para bir kıyafete verilir mi, ben bunu örerim" diye atıp tutarken o işin aslında o kadar da kolay olmadığını fark ettim. başlangıç seviyesi olan haroşayı anca anca yapabiliyorum fakat yılmak yok!!1 birkaç seneye kazak örecek seviyeye gelirim, birkaç seneye de kazağın kendisini örerim derken o beğendiğim kazağın modası* geçer.
birçok nesili örgüyle buluşturan için bkz:derya baykal'la gülümse.
boş zamanlar için kafa boşaltmaya yarayan aktivite. sevdiğim insanlara küçük hediyeler almak istiyorsam ve ne alacağımı bulamıyorsam da tercih edebileceğim bir aktivite. örneğin atkı/bere örmek. üzerine emek verilmiş olması, kullanılabilir olması ürün klişe olsa da onu değerli kılıyor.
oda arkadaşım örgü örmeyi bilmiyordu ve sevgilisine doğum günü hediyesi manevi bir şey olsun diye atkı ördü hem de 10 gün gibi kısa bir sürede. aşk insana neler yaptırıyormuş be
boş zamanlar için ideal bir aktivite. ilkokul üçüncü sınıfın yaz tatilinde babaannem artan iplerden bana örgü örtmeyi öğretmişti. bağımlılık yapmıştı tabi, ip bitince söküp tekrar örmüştüm,yaz tatilinin sonuna kadar devam etti küçük çılgınlığım. biri de demedi ki şu sabiye bir top ip alayım.
basic seviyede bu başlıklara bayılıyorum gerçekten hele bir de ciddi şekilde başlığı açıp anlatan arkadaşlara saygım inanılmaz çok fazla.akademisyenliği hak eden kişilersiniz.
örgü örmek en iyi terapi şeklidir.

hacettepe ünüversitesi beyin cerrahı bölümünde çekildiği iddia edilen bir fotoğraf var. el becerisini geliştirdiği için cerrahlar toplaşıp örgü örüyorlarmış. cerrahlara uzun süre örgü örmelerini tavsiye etmem. uzun süreli örgü örmelerde elde ağrılar oluşur, şiş ve tığ tutulan parmaklarda deformasyon oluşur. o yüzden dikiş atma becerisini geliştiriyim derken, zayıflatabilirsiniz.
üniversite sınavının sonucunu beklerken kazanamayacağım diye hayata küsüp kendime hırka örmüştüm. hala giyiyorum.

içerik kuralları - iletişim