oruç tutarak finale çalışmak

sahurda 3 porsiyon yediysen bütün gün at bile koşturabilirsin bahane arama tibbiyeli. ha kaza bela sınavdan kalırsan ailene orucu bahane edebilirsin iyi yırtarsin hangimiz kandırmadık zamanında.. amma burada `atma kazım din kardeşiyiz`
bir hafta sonra başlayacak maratondur. allah kolaylık versin.
büt var diye oruç tutmayıp sınıfta kalmak da var. bu durumda inanan bi insan için ne oluyor? -2. yani zarar. oruç tutup kalmak 0. oruç tutup geçmek paha biçilemez. allah tıbbiyeli arkadaşlara kolaylık versin. oruç tutmuyor diye insanlara saldıran çomarlara da dikkat edin. onlardan olmayın. adamı dövüyorlar oruç tutmuyor diye. ya senin sadece gördüğün sonuç. oruç tutmaması ama adam neden tutmuyor? bana göre tüm nedenler geçerlidir. hastadır, yolcudur, istemiyordur, inanmıyordur. hepsi geçerli. kulun kula soracağı sorulardan sor sen adama. zaten inanan bi insana göre o sorular sorulacak ileride. bunun hesabını yapmak sana bana düşmez. bi yönden de oruç tutan, inanan insanlara da sallamak hoş değil. herkes takılsın kendi çapında agaaa. 3 günlük dünya.
ahireti ve dünyayı beraber yaşama işidir. zordur ama meyvesi doyumsuzdur.
iftardan sonra çalışmaktan daha kolay olduğunu düşündüğüm durum.
kendini hazır hisseden,oruç tutmasında kendisine bir zarar gelmeyenler için olabilir. ama sinirlilik etrafına insanlara zarar veren oruç tutmayanlara saldırı gibi bir davranış gelişiyorsa bilelim ki orucun anlamının dışına çıkmıştır. bunun bir farklısı oruç tutarken çalışanlardır,işimizi aksatmayalım zira işimiz ne dikkatsizliğe gelir ,ne de hata kabul eder. allah herkesin orucunu kabul etsin şimdiden.
aslına bakıldığında çok da zor olmayan bir durumdur
kahvesiz çalışılabilindiğini keşfettiğin durum

içerik kuralları - iletişim