oto sanayi

canım arabanızın deneme yanılma yoluyla tamir-bakım gördüğü, kaporta-motor-süspansiyon-fren-elektronik aksam gibi alanlarda uzmanlaşmış tamircilerin bir arada bulunduğu yerleşke.

yetkili servislere yanaşılmıyor, özelde ustaya arabanızın 3,2 litreden daha fazla yağ almadığını anlatmak için kırk takla atıyorsunuz.

bir de ne bu parça fiyatları kardeşim, bir düğme 700₺ olmuş. biz bilimum vücut parçasının entegresini daha ucuza yapıyoruz(!) *swh

sorsan “doktor çok kazanıyor” ama !
eski ustaların lakapları hoşuma gider: kaçık necmi, profesör vs. ayrıca deneyimlemeden inanmama rağmen yemekleri çok temiz ve nefis.

diğer bir bakış açısıyla da küçükken çalışmayanların korkulu rüyası.
geçen bi tanıdığımız çocuğuna serseriliği bırakmazsan seni sanayiye veririz. demişler çocuk da verin demiş. isyan ya da kızgınlıkla değil çocuk harbiden sanayide çalışmak istiyormuş. duyunca çok gülmüştüm.
bugün kurumsallaşmış bir servise dünyanın parasını bırakmamla kıymetini anladığım organizasyon.

çay falan ikram edip ayak üstü yoluyorlar servislerde, ki bu özel olanıydı, yetkili olanına allah düşürmesin *bgv

(bkz: bir ampulun 150₺ olması)
işi bilmeyen ustaya gidenlerin rezil olduğu, işi bilen ustalara gidenlerin ise vezir olup rahat ettiği dükkanlar topluluğudur. yetkili servise göre fiyat avantajının yanı sıra samimi ortam, aracın başında bekleyerek her adımı takip etme olanağı insanı kendine çeken özelliklerdir. afyonkarahisar merkez için usta tavsiyesi verebilir, benim de gittiğim, ayrıca hafta sonları yardım amaçlı takıldığım yerin adresini seve seve verebilirim. w123 kasa aracımı çalışırken tamir edemiyorum. ama motorunu durdurunca bir çok yerini söküp takabiliyorum.(mazot pompası dahil)
dr plakalı araçlara marka/modelden bağımsız yüksek fiyat çekilen sanayi.

en iyisi sanayide çalışan bir akraba ya da güvenilir hasta/hasta yakınının yönlendirmesi ile gitmek. hatta daha da iyisi bu kişinin yanınızda gelip sizin yerinize fiyat kesmesi.

içerik kuralları - iletişim