bir zamanlar dünyayı kasıp kavurmuş uyuşturucu baronu.daha çocukken antik mezar taşı çalıp turistlere satarak suç dünyasına adım atmış ve gittikçe suç düzeyini yükseltip önce araba çalma sonra kaçakçılığa başlamıştır. kaçakçılıktan o kadar para kazanmıştır ki zamanında kızı hastalanınca iki milyon doları yakarak ısıttığı söylenir.dünyanın en zengin yedinci kişisi olmayı başaran pablo escobar maddi durumu iyi olmayanlara yardım etmesiyle insanların sempatisini kazanmış, halkın gözünde robin hood gibi görünmesini sağlamıştır. birçok yargıcı, polisi satın alan pablo 44 yaşında vurularak öldürülmüş, ölümüne kadar da birçok faili meçhul cinayetlere sebep olmuştur.
[http://9gag.com/gag/ayLpy2X?ref=android ~ best of cosplay 2016] bakmadan geçmeyin :s
Ne kadar parası olduğu bilinmiyordur tahmine dayalıdır. %10 kadarıydı yanılmıyorsam farelerin yemesi, gömüldüğü yerin kaybedilmesi, su baskınıyla gitti deniyor
dünya uyuşturucu ihracatı eski şampiyonu. amerikaya sattığı ve karşılığında ülkesine kazandırdığı milyarlarca dolar ile büyük hizmet yapmıştır. tam bir futbol aşığıdır. kendine ait adada bulunan futbol sahasında meksika-kolombiya milli maçı yapmış, kendisi de kolombiya takımında yer almıştır. 'tek maç,kazanan 1 milyon doları alır' mottolu dünyanın en pahalı hobisine sahiptir.