patatesle dünyayı aydınlatmak

kudüs ibrani üniversiteside araştırmacı haim rabinowitch ve arkadaşları birkaç yıldır patatesten elektrik üretmek üzerinde çalışıyor.rabinowitc bir tek patatesten bir odayı 40 gün aydınlatacak kadar elektrik üretilebileceğini söylüyor.
vay arkadaş dedirten olaydır. ilkokulda falan kitaplarda vardı limon olsun patates olsun. deneyler cart curt. neyse benim bu başlığa yazma amacım patatesi görünce aklıma hemen rusya gelmesi. call of duty'de bile bomba yerine patates atıyordun aga eğitimde. adamlarda bol. sanırsam niğdede de bol. mesela bu deneyi niğdede yapsalar ya da çinde ya da rusyada yapsalar yadırgamam. eğer cidden bunu böyle bir şekilde yaparlarsa -ki giride herhangi bir kaynak yoktur tamamen farzı misal konuşuyorum- enerji piyasası biraz dalgalanabilir. bence bana göre benim kanaatimce falan filan....
patatesten cips, kumpir, kızartma vb. yapılmasından daha az dikkatimi çeken durumdur. mesela benim bi patatesim olsa ve yemek-aydınlanmak olmak üzere iki seçeneğim olsa ben o patatesi karanlıkta yerim..üzgünüm bilim, seni yerim..
patatesin fiyatının dış güçler tarafından nasıl arttırıldığını öğrenmemize yarayan başlık.
 spoiler!
imza : büyük resim kursunu birincilikle bitiren şahıs
bir “organik hoşaf” değildir(!)...

içerik kuralları - iletişim